Сталевий кордон: що це за штурмова бригада, які завдання виконуватиме та хто може приєднатися

Богдана Макалюк журналістка сайту
Сталевий кордон: штурмова бригада ДПСУ — що це

Міністерство внутрішніх справ формує вісім штурмових бригад — так звану Гвардію наступу. Серед цих бригад є одна з назвою Сталевий кордон. 

Речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко розповів Вадиму Карп’яку про створення нової бригади Сталевий кордон у Гвардії наступу.

За його словами, у рядах Сталевого кордону чекають добровольців. Серед них можуть бути також і військовослужбовці, які закінчили службу. Вони можуть поновитися в рядах цієї бригади. 

— Штурмові бригади, до яких можуть вступати добровольці, націлені на те, щоб посилити Сили оборони для деокупації України.

Це не примусова мобілізація, це добровільний набір людей у лави всіх бригад, — наголосив Демченко.

Як проходитиме підготовка

Демченко каже, що формування бригади Сталевий кордон вже почалося. В основу заклали підрозділи ДПСУ, які виконували завдання в районі бойових дій на Сході країни. 

— В бригаді є ті військовослужбовці, які мають належний вишкіл, досвід бойових дій. Якщо долучаться звільнені військовослужбовці, які мають уявлення про військову службу, а також добровольці, що не мають бойового досвіду, то підрозділ обов’язково пройде підготовку.

Це буде як індивідуальна підготовка для кожного, хто вступить в ряди Сталевого кордону, так і всього підрозділу, щоб було розуміння між керівництвом, бійцями та підрозділами бригади, — пояснює речник ДПСУ.

За його словами, в районі бойових дій усі підрозділи і ДПСУ, і Нацгвардії, і Нацполіції тощо виконують завдання під оперативним командування Генштабу ЗСУ. Вони діють на тих напрямках і виконують ті завдання, які ставить вище військове керівництво. 

— Треба розуміти, що ці штурмові бригади — підрозділи, які мають посилити Сили оборони, коли буде необхідно.

Тобто щоб посилити напрямок чи йти у наступ, щоб звільняти території України, — підкреслює Демченко.

Раніше ми розповідали історію кінолога-прикордонника Павла Жарикова про російські обстріли, поранення та біль від втрати службової собаки.

А ще у Вікон є свій Telegram-канал. Підписуйся, аби не пропустити найцікавіше!

Категорії: Відео Україна