Секретар комітету ВРУ з питань нацбезпеки України та секретар СБУ Роман Костенко в ефірі телемарафону розповів про контрнаступ ЗСУ на Півдні та пояснив, у чому важливість цього напрямку для Росії.
ЗСУ ведуть активні дії як на Харківщині, так і на Херсонщині, і вони мають свій результат. На Півдні вони зосереджені на тому, щоб потім вести наступальні операції по вибиттю противника з правобережного плацдарму.
Стратегічно Південь є пріоритетним для РФ, оскільки Схід вони раніше декларували як свої першочергові цілі.
Тому спершу окупанти мають вийти на кордони Донецької та Луганської областей, щоб мати хоч якусь перемогу в очах свого суспільства. Втім, чекати на успіхи росіянам не доводиться.
Південь є стратегічною ціллю, оскільки якби окупанти захопили і Миколаївську, і Одеську області, тоді їм вдалося би з’єднатися з так званою Придністровською республікою.
— Це означало б, що наступна мета — це Молдова.
Однак, всупереч невдачам та значним втратам, Путін не відводить свої війська за правий берег.
Херсон — це єдине задеклароване місто, що є обласним центром, яке російські окупанти змогли захопити. Тому виведення військ з Херсона — це насамперед удар по авторитету російського президента.

Як погода впливає на бойові дії
Погодні умови — це те, з чим постійно потрібно рахуватись на полі бою у будь-якому регіоні.
Дощі можуть трохи уповільнити прохідність техніки. Також менше літають дрони у таку погоду. Тому поки у жовтні ми маємо ще деякі сонячні дні, то маємо їх використовувати. А далі піде зима, яка теж має свої нюанси.
Під час планування наші командири враховують погодні умови та розглядають перспективу, які види бойових дій вести у ту чи іншу пору року.
Також важливим пунктом на карті України для окупантів був Лиман на Донеччині. Дізнайся про хронологію звільнення Лимана та пояснення експертів, що означає ця втрата для росіян.
А ще у Вікон є свій Telegram-канал. Підписуйся, аби не пропустити найцікавіше!