Днями Кабінет міністрів ухвалив декілька нормативних актів, які суттєво спрощують отримання процедури статусу ВПО. За таких умов українцям стане простіше отримати статус внутрішньо переміщеної особи.
Віце-прем’єр-міністерка з питань реінтеграції ТОТ Ірина Верещук пояснила деталі та розповіла, як отримати статус ВПО за спрощеною процедурою.
Спрощення процедури
- Відтепер для отримання статусу ВПО не обов’язково мати паспорт, оскільки багато українців стикалися із проблемою отримання статусу без документів, які були втрачені під час війни;
- Для виплат буде достатньо тимчасової довідки статусу ВПО;
- Також не потрібна позначка Взяття на облік у Міграційній службі;
- Зміна місця реєстрації не впливає на довідку ВПО;
Верещук запевняє, що це ще не всі спрощення, а в майбутньому їх стане ще більше.
І хоч зараз потік людей, які змушені отримувати статус ВПО, зменшується у порівнянні з минулими місяцями повномасштабної війни, Ірина Верещук каже: не варто видихати із полегшенням.
— Саме зараз, після цих спрощень, можна очікувати на черговий приплив охочих отримати статус ВПО, оскільки у березні, квітні, травні та червні люди стикалися з багатьма проблемами цього питання. Наприклад, втрата паспорта.
План Маршалла для України: що треба знати ВПО
Завтра у Швейцарії відбудеться конференція, що стосуватиметься допомоги Україні. На ній обговорюватимуть, зокрема, і план Маршалла. У цьому ж пакеті є окрема частина, яка стосується внутрішньо переміщених осіб.
Країни-партнери зголосилися допомогти ВПО. До прикладу, з будівництвом модульних містечок, відбудовою пошкоджених будинків, а найголовніше — наданням робочих місць.
Якщо тобі необхідна допомога з отриманням статусу ВПО чи з інших питаннь стосовно переміщення у ТОТ, виплат, документів, освіти чи навіть охорони здоров’я — звертайся на гарячу лінію Мінінтеграції: 1548
Або за мобільним телефоном: +38 (096) 078-84-33
Раніше ми розповідали, чому затримують виплати ВПО.
У Вікна-новини є Telegram. Підписуйся та читай нас ще зручніше!