Варто дотримуватись основних правил гігієни. Що каже інфекціоніст про ймовірний спалах холери

Богдана Макалюк журналістка сайту
Чи буде спалах холери в Україні

На окупованих територіях та в зонах, де ведуться активні бойові дії може відбутися епідемія холери, про це заявили в Міністерстві охорони здоров’я. Інфекціоніст Федір Лапій розповів про ймовірність спалаху епідемії холери та правила гігієни.

Що таке холера

Холера — це гостра діарейна інфекція, що виникає при вживанні харчових продуктів або води.

Цю хворобу викликає бактерія Vibrio cholerae О1 або О139.

Холера передається від людини до людини, частіше при вживанні забрудненої води, овочів, фруктів, при купанні, а також через їжу і при побутових контактах.

При своєчасно розпочатому лікуванні нетяжка форма холери закінчується повним одужанням. За відсутності ефективної терапії протягом 2-3 днів, у хворого може розвинутись кома, можливі летальні наслідки.

Чи можливий спалах Холери в Маріуполі

На думку Федора Лапія, ці прогнози цілком реальні, адже збудник хвороби стійкий. Він може бути як в організмі людини, так і риб чи креветок, перебувати у воді.

Можна навіть заразитися, просто купаючись у водоймах або споживаючи знезаражену воду.

В деяких містах України, де порушена інфраструктура, є несанкціоновані поховання, каналізаційні споруди зруйновані, тож передумови для спалаху кишкових інфекцій цілком існують.

Також експерт сказав, що хвороба не завжди може проявлятися у людей симптомами, вони можуть бути просто носіями.

У звернені МОЗ також згадувалося про чуму. Але Федір Лапій каже, що в Україні давно не було зафіксовано випадків цієї хвороби. Наразі можуть небезпечними якісь давні поховання, але нині прогнозів щодо поширення цієї інфекції немає.

Як боротися з інфекціями

Насамперед вакцинуватимуть лікарів, що працюватимуть епіцентрах розповсюдження холери. Проте варто не тільки оберігатися холери, а й інших інфекційних кишкових хвороб. Тож треба завжди мити руки та пити кип’ячену чи очищену воду. Воду кип’ятити треба щонайменше одну хвилину.

Продукти треба завжди мити, але знезараженою або кип’яченою водою, — каже Лапій.

Не встиг світ оговтатися від Covid-19, а світо вже почав ширитися новий вірус. Раніше ми розповідали, що таке мавпяча віспа та її симптоми.

Категорії: Відео Україна