Втручання уряду було потрібне, аби владнати проблему з імпортом безпілотників — нині вони чи не найбільш потрібні засоби на фронті.
Дрони без перебільшення змінюють хід війни та рятують життя українським військовим. Тож, мабуть, найчастіше наші оборонці просять у волонтерів саме їх. Тим часом закупити дрони буває дуже складно.
Ціни в Україні — захмарні, а щоб завезти з Європи, донедавна потрібно було пройти справжнє бюрократичне пекло, через яке квадрокоптери застрягали на митниці іноді на кілька місяців.
Ці дрони — промислові, до початку повномасштабного вторгнення завезти їх з Європи було не проблемою. Та торік восени європейські митники згадали, що це так звані товари подвійного призначення!
Щоб вивезти такий безпілотник з Європи, потрібен одноразовий експортний дозвіл. А це — справжній бюрократичний квест.
Українські волонтери та урядовці впродовж кількох місяців переконували Польщу дати зелене світло таким потрібним на передовій дронам. І ось минулого місяця Польща спростила умови експорту дронів в Україну.
Тепер достатньо оформити постійний генеральний дозвіл у Міністерстві розвитку і технологій Польщі, написавши листа на електронну адресу.

Нагадаємо, раніше ми розповідали про дрон-камікадзе Shahed-136 та як він працює.
До речі, підписуйся на Телеграм та Інстаграм Вікон. У нас цікаво!