Харчова поведінка дітей та людська культура побудовані на освіті. Дитина не може сама навчитися їсти й не може сама вибудувати здорові стосунки з їжею.
Тому, якщо батьки полюбляють фастфуд, а малечу силою годують корисними овочами, то результату не буде.
Силувати та доводити що це корисно — недієво. А от не переставати подавати власний приклад — навпаки, матиме свої плоди навіть у бунтарський період чипсів та кока-коли.
Нутриціологиня Анастасія Голобородько поділилася однією із вправ, яка допомагає без проблем прищепити любов до овочів. Ти дізнаєшся, як вводити овочевий прикорм у дитяче харчування із задоволенням та без істерик.
Основне правило — овочева тарілка завжди має бути на столі. Головне — не лінуватися її робити.
До речі, це працює і для дорослих. Навіть якщо ти не хочеш овочів, час від часу з’їж листочок шпинату, хрумку моркву тощо. За твоїм прикладом щось із цієї тарілки візьмуть інші.
Що має лежати в овочевій тарілці
Хороша овочева тарілка має містити різні групи продуктів, від трьох до п’яти видів кольорів і дві-три текстури.
Тобто, щось хрумтить, щось підварено, щось м’яке-авокадне, десь листочок, і все це у різних кольорових відтінках. Овочеву палітру можуть розбавити кілька соусів — печений, овочевий, хумус.
Приклади овочевої тарілки для прикорму: що покласти
- Варіант № 1. Порізані соломкою: червоний та жовтий перець, морква. Огірок, порізаний двома способами: соломкою та кружальцями. Виклади все це на листи капусти та подай зі сметанним соусом.
- Варіант № 2. Додавай сезонні овочі. Наприклад, печений гарбуз, буряк та моркву поєднай із хрусткими огірком та перцем. Ущільнити можна капустою та хумусом.
- Варіант № 3. Варені суцвіття цвітної капусти та броколі подай разом з помідором чері, огірком, редискою морквою та авокадо. Соус може бути йогуртовий, а можна подати таку тарілку з хумусом.
- Варіант № 4. Нарізку з хрумких овочів: капусти, моркви, перцю, огірка, селери та редиски можна подати з гуакамоле.
Не забувай урізноманітнювати овочеві тарілки сезонними фруктами. Так, взимку слід різати яблука, груші, гранат та хурму.
Ці прості кроки допоможуть збільшити кількість овочів, фруктів, зелені та ягід в раціоні не тільки малюка, а й дорослого.
Якщо ти не знаєш, які фрукти та овочі їсти взимку, щоб було корисно та з великою кількістю вітамінів, то у пригоді тобі стане наш матеріал.
Більше відео? Ексклюзиви, інтерв’ю, смішні шортси і не лише – зазирай на Youtube Вікон. З нами затишно!