Ми звикли, що про правила безпеки — це для дітей. Та нові реалії можуть нести небезпеку не лише від ракетних ударів, а й зовсім буденних речей. Про правила безпеки під час зимових свят та про що варто подбати вдома й на вулиці — розповідаємо далі.
Правила безпеки взимку
Зима — це час для бешкетства та дитячих ігор у снігу. Та є речі, які можуть загрожувати твоєму здоров’ю і навіть життю!
Як вберегтися від бурульок
Наприклад, бурульки, що так небезпечно звисають над нашими головами. У ДСНС традиційно нагадали про правила безпеки під час зимового періоду.
Пам’ятай: бурулька, що летить з висоти, може травмувати або навіть вбити людину!
Необхідно оминати місця формування крижаних скупчень на дахах будинків і споруд, не підходити до фасадів будівель (особливо на вузьких вулицях), бути пильним і дивитися вгору.
Як не посковзнутись взимку
Узагалі лід — дуже небезпечна штука. Це для ковзанів дуже весело та красиво, а у звичайному житті кожен із нас може постраждати від не посипаної піском чи сіллю льодової доріжки. Тож, сподівайся на комунальників, але й сам потурбуйся про свою безпеку.
Для зимових прогулянок варто обирати взуття з протектором для кращого зчеплення з поверхнею землі.
Також можна носити чоботи з підошвою з мікропористої чи іншої м’якої основи, а головне — без великих та хитких підборів.
Не ходи по кризі водойм!
А ще нагадуємо: не ходи по кризі замерзлих водойм. Навіть якщо тобі здається, що крига міцна — ти можеш провалитися під воду. Особливо це актуально зараз, коли за вікном відносно висока, як для зими, температура.
Салюти й петарди на Новий рік
Раніше до цього списку ще можна було б додати правила безпеки у використанні петард та салютів, які часто люди запускають у новорічну ніч. Та редакція Вікна-новини закликає тебе: під час війни, яку зараз переживає країна, не варто використовувати піротехніку.
Багато людей, що постраждали від війни, можуть по-різному зреагувати на звуки, які схожі на вибухи.
Крім того, у більшості регіонів України обласні військові адміністрації заборонили використання піротехніки на офіційному рівні. Зокрема, це стосується і Києва та області.
За порушення передбачена адміністративна відповідальність.
Пильнуй, аби твої діти чи знайомі підлітки не захоплювалися петардами. Краще проведи це свято тихо вдома, у колі близьких тобі людей. Без салютів, феєрверків та інших гучних речей.
Зимові свята: війна edition
Воєнний стан залишається незмінним і під час Нового року. Не забувай про комендантську годину на Новий рік — її у регіонах залишили незмінною. Тож гуляти вулицями у новорічну ніч не варто.
Також особливу увагу у передсвяткові та новорічні дні варто звернути на сигнали повітряної тривоги, адже росіяни можуть скористатися моментом та розпочати масштабний обстріл України та її мирних міст.
Правила на дорозі
У зимовий період особливо важливо пам’ятати про кілька правил безпечного пересування містом/селом/населеним пунктом ввечері.
- Носи на собі одяг зі сітловідбивальними елементами. Вони можуть бути як вшитими, так і продаватися окремо: стрічки, браслети, брелоки.
- Переходь дорогу лише в призначеному для цього місці на “зебрі”.
- При пересуванні біля проїжджої частини користуйся ліхтариком, аби водії та інші учасники дорожнього руху могли тебе помітити.
- Водіям варто дотримуватися ПДР та не їхати швидко у місцях, де можуть ходити пішоходи.
Про інші правила на дорозі у темну пору доби ми розповідали тобі детально в іншому матеріалі.
Серед новорічних небезпек існує ще одна, яка також пов’язана із відсутністю світла: використання генераторів, пальників та інших речей, які можуть допомогти по господарству. Під час святкувань такі речі стають небезпечними: можна забути чи заснути, так і не вимкнувши свого пальника.
Щоб свята пройшли тихо та безпечно, читай у нашому матеріалі, як безпечно користуватися генератором, балонами та пальниками у квартирах та будинках.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.