Резонансна справа про зґвалтування 14-річної дівчинки трьома підлітками на Закарпатті змусила українців знову замислитись про культуру насилля в нашому суспільстві та відсутність сексуальної освіти, що веде до катастрофічних наслідків.
Хоч Закон України Про освіту гарантує учням безпечне освітнє середовище, в реальності конкретні дії залежать від учителів та інших працівників школи.
І якщо одні справді стають на захист жертви, то інші потурають ґвалтівникам, виправдовуючи їхні злочинні дії тим, що “вони так залицяються” або ж дівчата “самі винні” та “провокують” хлопців.
Так вважає гендерна експертка й головна редакторка ресурсу Гендер в деталях Тамара Злобіна. Вона запустила флешмоб Шкільні звірі, вимагаючи від МОН створити єдиний алгоритм реагування на гендерне насильство в школах.
Флешмоб Шкільні звірі
Флешмоб вимагає:
- Запровадити єдиний алгоритм дій навчального закладу у разі виявлення сексуального насильства в родині чи школі, сексуальних домагань від учителів чи однолітків, цькування чи зґвалтування.
- Запровадити сексуальну освіту на всіх рівнях навчального процесу.
- Зобов’язати всіх працівників проходити курси протидії дискримінації та гендерному насильству.
Щоб доєднатись до флешмобу, викладай у соцмережі свої шкільні фото та історії з хештегом #шкільні_звірі, а також позначай в пості сторінки МОН (@mon.ua.official) та Гендеру в деталях (@genderindetail).
І батьки, і вчителі мають зрозуміти, що задирання спідничок — це не “просто дитячі пустощі”. Це насилля, яке травмує.
Насилля, яке заохочується і множиться, не будучи покараним. Насилля, яке перетворює життя дівчаток, дівчат і жінок на пекло, — пише Тамара Злобіна.
Сексуальні домагання можуть мати різний прояв та бути присутніми в різних сферах життя. Читай, що робити, якщо став свідком сексуальних домагань. Адже ти маєш силу розірвати коло насильства та допомогти іншим.
А ще у Вікон є свій Telegram-канал. Підписуйся, аби не пропустити найцікавіше!