Після пережитого під час повномасштабного вторгнення багато українок та українців ахнули від побаченого на деокупованих територіях. Російські окупанти ґвалтували та вбивали мирних мешканців, знущалися не лише з жінок, а й з дітей.
Тепер поширеним страхом стало переживання про зґвалтування. Чи реально позбутися цього страху та чому він нав’язливо з’являється у нашому житті, пояснила психологиня Анастасія Забела.
— Якщо мова йде про нав’язливі думки з приводу сексуального насильства, то це є причиною звернутися до спеціаліста. Адже постійний страх може погіршувати твій загальний стан, впливати на роботу організму.
Якщо ж говорити про саму природу страху та негативу, який він несе, то тут варто починати з того, аби визнати наявність такого страху.
Будь-яка реакція на ненормальні події, є нормальною. І це варто пам’ятати.
У такому випадку варто поділити ситуацію на дві ймовірності. Наприклад, якщо ти знаходишся в безпеці, тоді напиши на аркуші паперу причини, чому така ситуація не відбудеться з тобою. Таким чином, раціоналізовуючи свій страх, ти зможеш напрацювати техніку, яка почне тебе заспокоювати.
З іншого боку, ти можеш також написати власний план дій, якщо така ситуація може з тобою відбутися.
Така коротенька інструкція не лише заспокоюватиме тебе у випадку нав’язливих думок, а й справді може стати корисною у критичній ситуації.
На жаль, нині ми живемо в такий час, коли у пам’яті просто необхідно мати знання на всі випадки життя. Що робити під час та після зґвалтування, ми розповідали в нашому іншому матеріалі.
Підписуйся на наш Telegram та стеж за останніми новинами!