Немає настрою ні на що: де його шукати та звідки брати ресурси

Вікторія Мельник журналістка сайту
Поганий настрій: де черпати ресурси

Фото: Unsplash

Першим дзвіночком того, що у людини щось негаразд, є її настрій. Настрій — це загальний емоційний стан, який своєрідно забарвлює на певний час діяльність людини, характеризує її життєвий тонус.

Місяць війни виснажив усіх. Це і фізичне навантаження, і моральна нестабільність та невпевненість у завтрашньому дні. Все це, звісно, впливає на життєдіяльність організму. Ми бачимо результат на нашому настрої. 

Але як же тримати себе в тонусі?

Важливо переглянути свій режим дня, сну, праці та відпочинку. Психіка та нервова система — це частина нашого тіла. Коли ми порушуємо режим дня, нервова система не може функціонувати на повну.

Де шукати гарний настрій?

  • Дослідження показують, що навіть мінімальна зарядка зранку може позитивно вплинути на настрій і самопочуття. Коли ми уникаємо будь-якої активності, позбавляємо себе джерела позитивного настрою.
  • Якщо ви відчуваєте, що емоційний стан погіршується, можна прописати собі, з чого складається день, у десяти пунктах. Тобто прокинутись, поснідати, зайнятись роботою тощо.

Біля кожного пункту поставити плюс або мінус, залежно від того, чи приносить вам ця дія задоволення. Потім подивитись на список і зрозуміти, чого більше. Якщо співвідношення не подобається — подумати, як можна змінити “мінус” на “плюс”.

  • Складіть список активностей і речей, що приносять задоволення та роблять щасливішими. Це можуть бути дрібнички, як-от спокійно випити чашку чаю зранку чи поїхати в інше місто або провести час із близькими.

Коли список буде готовий, спробувати спланувати тиждень так, щоб кожного дня впроваджувати дві ресурсні активності.

Фото: Unsplash

Де брати ідеї для ресурсних активностей?

Спробуйте перелічити те, що вас наповнює. Зараз важливо розуміти, що вас тішить, дає вам енергію та сили.

  1. Розділіть їх на три колонки: що я можу робити раз на день, раз на тиждень та раз на місяць для свого відновлення.

  2. Що це може бути? Зустрічі з друзями, ранкова кава, нова книга, прогулянка в парку, свіжий хліб, поїздка в машині під улюблену музику, гарна зачіска тощо.

  3. Заповніть список тими речами, які приносять задоволення саме вам.

Раніше ми пояснювали, що таке психологія воєнного часу та чому зараз коливається настрій — читай у матеріалі.