Зарплатня тільки нещодавно прийшла, а за два тижні уже починаєш економити? Для багатьох питання фінансової грамотності є складним, оскільки в жодному закладі освіти нас не навчали правил витрат, накопичень та заощаджень коштів.
Інколи впоратися з цим стає складно, тож все більшої популярності зазнає нова професія — фінансового радника.
Що це за людина, які в неї обовʼязки та коли варто звертатися до фінансового радника — розповіли у виданні 24 Каналу. Ми ділимося найцікавішим.
Хто такий фінансовий радник та для чого він потрібен
Фінансовий радник, або фінансовий консультант — людина, яка точно зекономить тобі час та зусилля, які ти витратиш на вивчення фінансової складової свого життя.
До того ж це фахівець, що дасть тобі можливість не лише заробляти, а вдало інвестувати та досягти стану, коли гроші почнуть “працювати на тебе”.
Фінансовий радник може:
- допомогти тобі досягти фінансових цілей;
- пропонувати фінансові продукти відповідно до ризиків та твого фінансового становища;
- консультувати та супроводжувати під час інвестицій та вкладень.
Як вибрати фінансового консультанта
Обирати фінансового радника потрібно прискіпливо та відповідально, адже це людина, яка консультуватиме тебе стосовно твоїх грошей — погодься, відповідальна робота.
- Переглянь, чи є у людини відповідні сертифікації, дипломи, ліцензії чи нагороди у сфері праці.
- Знайди людину, що вже працювала з цим фахівцем, або пошукай відгуки на роботу з консультантом — зазвичай, про свою хорошу роботу фінансові радники самі охоче розповідають у своїх соціальних мережах.
- Зверни увагу на комунікацію між тобою та спеціалістом/(-кою): ця людина не має радити за шаблоном, а шукатиме індивідуальний підхід до тебе. Також фінконсультант не навантажує розмови складними термінами, а простими словами пояснює складні речі.
- На плечі фінансового радника лягає не лише опис привілей від інвестицій, а й детальне ознайомлення клієнта з ризиками, які можуть виникнути. Окрім цього, експерт повинен мати й готові “запасні плани”, якщо щось піде не так. Ризик та негативні сценарії не мають стати сюрпризом ні для тебе, ні, тим паче для фахівця.
- Хороший фінансовий радник добре розбирається з необхідними платформами та програмами, має вузьку спеціалізацію в одній-двох темах.
Раніше ми розповідали тобі, куди не варто інвестувати гроші під час війни та інфляції, аби не втратити статки.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.