Зазвичай робота займає третину життя людини, тож обирати справу для заробітку варто не лише через грошову винагороду, а за покликом душі та серця.
Ель Луна у своїй книжці Між треба та хочу описує різницю між роботою та покликанням так: “Робота — це щось, що людина виконує переважно з 09:00 до 18:00 і за що отримує гроші. Покликання — справа, до якої нас тягне незалежно від шансів розбагатіти чи стати відомими, бо винагородою є сама робота”.
То як же знайти своє покликання та не помилитися з вибором справи — UNICEF дає поради.
Для початку варто розуміти, що цілком нормально не знати, чого насправді хочеш та чим тобі краще займатися, до досить дорослого віку. Інколи людина знаходить своє покликання і після 50 років!
Щоб зрозуміти, чого ти хочеш насправді, треба вміти рефлексувати та займатися самоаналізом. З цим може допомогти психолог та HR-спеціаліст. Це необхідний крок у визначенні своєї справи та своїх бажань, бо справа — це продовження нашого Я.
Як знайти своє призначення
- Окрім самоаналізу, варто згадати себе в дитинстві: запитай у рідних, яким(-ою) ти був(-ла), що подобалось найбільше, чим захоплювався(-лась).
Знання про себе в період, коли соціум ще не встиг тебе підлаштувати під себе, — щире розуміння власних бажань.
- При виборі керуйся не матеріальною винагородою, а внутрішнім відчуттям.
- Інколи давай собі більше вільного часу та простору, щоб краще вивчати власні бажання та думки.
- Питай себе, що саме тобі подобається, хто тебе надихає та чим ти надихаєшся.
- Спробуй написати два некрологи чи невеличких тексти про своє життя. Перший — як все відбувається зараз, другий — як все може змінитися, якщо фантазувати.
Якщо другий варіант тобі імпонує більше, то вже час змінювати своє життя.
- Пробуй щось нове для себе щомісяця, шукаючи те, від чого серце затріпоче.
Будь сміливим(-ою) у своїх починаннях, але не гарячкуй, якщо не відчуваєш впевненості у новій справі. І не тисни, якщо морально та фізично не готовий(г-а). Починати треба завжди з малого: наприклад, якщо ти давно мріяв(-ла) стати ІТ-вцем, то розпочни з прочитання нашого матеріалу — а далі дій за власними відчуттями!
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.