У світі існує безліч сталих стереотипів, які нав’язуються нам протягом життя. Спершу у дитячому віці наш світогляд формують батьки, вони можуть промовляти якісь сталі вирази, що впливають на наше сприйняття світу. Далі усі закладені стереотипи підсилюються соціумом.
Це не оминуло й сімейні стосунки. Часто в суспільстві ще можна почути такі стереотипи: не вмієш готувати — погану господиню заміж не візьмуть; не вийшла заміж до 30 років — стара й нікому не потрібна тощо.
Психологиня Вікторія Островська розповіла для Фактів ICTV про поширені стереотипи про ідеальні стосунки, що псують наше життя і чому їх слід позбуватися.
Психологиня наголошує, що кожна пара індивідуальна і неповторна. Не можна всіх рівняти під одну гребінку. Але є стереотипи, які нам нав’язало суспільство, що руйнують стосунки в парі, а не скріплюють їх.
Стереотипи, які отруюють сімейні стосунки
- Хороший партнер мусить завжди за все платити, брати слухавку за першим дзвінком, балувати та обсипати подарунками.
Психологиня каже, що подібні переконання поступово руйнують стосунки. Насамперед треба усвідомити, що в парі ніхто нікому не винен. У стосунках партнери повинні мати рівні права.
- Усі чоловіки рано чи пізно зраджують, оскільки вони полігамні.
Вікторія Островська підкреслює, що це хибне уявлення. На зраду наважуються невпевнені в собі чоловіки з низькою самооцінкою. Ті, у яких зміщені справжні цінності в житті: сім’я, довіра, повага.
- Закохані завжди розуміють одне одного з півслова.
За словами психологині, у кожної пари є непорозуміння, це нормально. Партнери мають обговорювати свої почуття, емоції та думки. Не треба робити так, щоб партнер(-ка) жив(-ла) у догадках, чому у тебе поганий настрій.
- Треба зберегти сім’ю заради дітей.
Це дуже поширений стереотип, адже раніше розлучення вважали неприпустимими.
Але якщо партнери у шлюбі нещасливі, діти страждатимуть також.
Тому якщо чоловік та жінка залишаються разом лише через дітей, їм це може не допомогти.
- Ревнує — значить любить.
Психологиня акцентує, що ревнощі — це невпевненість у собі та страх самотності. Інколи у ревнощах може проявлятися гнів. Вони не виникають, якщо у стосунках є довіра. Якщо у вас інакше, треба вирішувати, що з цим робити.
- Б’є — значить любить.
Це фраза, яку, напевно, кожен чув і має забути. Це поширене переконання ще з радянських часів. Але домашнє насилля — це зовсім не нормально. Такі стосунки можуть призвести до сумних наслідків. Також у жінки знижується самооцінка, з’являється невіра у власні сили та депресія.
Щастя у стосунках залежить від поведінки обох партнерів. Раніше ми розповідали про ознаки, які вказують на проблемних чоловіків.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.