X

Відтепер офіційно! Що вирішили з виїздом жінок за кордон і обов’язковим військовим обліком в Україні

Марія Бєляєва випускова редакторка сайту

7 жовтня Верховна Рада ухвалила законопроект 6482 про добровільний порядок взяття жінок на військовий облік. Рішення підтримали 297 парламентарів.

Військовий облік жінок — за бажанням

За законом жінки, які мають спеціальність та/або професію, споріднену з відповідною військово-обліковою спеціальністю, визначеною у затвердженому Міноборони переліку, беруться на військовий облік військовозобов’язаних за їх власним бажанням.

При цьому вони мають бути придатними до служби за станом здоров’я та віком.

Військовий облік жінок — обов’язково

Але залишилась норма про медичних працівників. Так, жінки, які придатні до проходження військової служби за станом здоров’я та віком і закінчили заклади професійної (професійно-технічної), фахової передвищої або вищої освіти та здобули медичну або фармацевтичну спеціальність, обов’язково підлягають взяттю на військовий облік.


Нагадаємо, раніше заступниця міністра оборони України Ганна Маляр у себе на Facebook розповідала, що жодних заборон на виїзд жінок з України за кордон з 1 жовтня немає. Про це розповіла

Маляр повідомила, що напередодні (6 вересня) міністр оборони Олексій Резніков підписав наказ про відтермінування строків взяття жінок відповідних професій/спеціальностей на військовий облік ще на рік — до 1 жовтня 2023 року.

Це означає, що жінки не матимуть перепон для виїзду за кордон після 1 жовтня цього року.

Тому ніякої паніки і зради. Ніяких обмежень для жінок не існує, — наголосила заступниця міністра оборони. 

Натомість питання військового обліку жінок регулюється законом України, тому протягом року Верховна Рада має на законодавчому рівні встановити, що військовий облік жінок відповідних професій/спеціальностей є виключно добровільним.

Міністерство оборони виступає саме за добровільний характер військової служби для жінок і внесення відповідних змін до закону Про військовий обов’язок і військову службу.

В Україні наразі немає гострої потреби збільшувати кількість жінок на військовому обліку, підкреслили в Міноборони. 

Фото: Генштаб Міноборони/Facebook


Нагадаємо, раніше країну сколихнула новина, що до військовозобов’язаних жінок будуть застосовуватися ті самі вимоги, що й до чоловіків. Отже, вони не зможуть виїжджати за кордон. Новина швидко стала резонансною та викликала масові обговорення й обурення в мережі.

Згодом у Міноборони розповіли про роботу над законопроектом, що регулює військовий облік жінок в Україні. 

Підписуйся на наш Telegram-канал, аби бути в курсі останніх новин та найцікавіших історій!

Для тебе
Недавні записи