Україна не лише виховала нове покоління громадян, які першого ж дня повномасштабного вторгнення Росії ставали у метрові черги до військкоматів. Ми змогли поділитися любов’ю до власної країни з тими, хто жив у різних куточках світу.
Нині в Україні воює близько 20 тисяч осіб з 55 країн світу в інтернаціональному легіоні України. Нещодавно ГУР України навіть опублікував документальний фільм про бійців. Спільно з Online.UA вийшла серія Інтернаціональний легіон. Воля без кордонів.
Одну із таких історій ми розповімо також. Вона — бойова медикиня Інтернаціонального легіону оборони України на псевдо Ківі.
Змінила яхту на окоп
Ківі — родом із Нової Зеландії. Вона могла б відпочивати на своїй яхті, але прилетіла на інший материк та рятує людей у найгарячіших точках Сходу України, подекуди навіть захищаючи поранених автоматом, адже переконана: Україна сьогодні бореться за весь світ.
У своєму інтерв’ю журналістам вона каже: варто питати, не чому вона приїхала сюди, а що її тримає тут зараз.
— Я приїхала сюди як цивільний лікар, щоб допомогти Україні та зробити все, що в моїх силах. Тепер мене тримають тут мої хлопці, що стали мені сім’єю, — розповідає Ківі.
Командир II інтернаціонального легіону на псевдо Санта каже: їхня бойова медикиня покинула рідну країну, власну яхту та мирне, проте сповнене екстриму життя та подалася на інший континент.
До свого воєнного досвіду жінка захоплювалася екстремальним туризмом. Серед особливих навичок — порятунок та медична допомога в небезпечних умовах. Тепер жінка освоїла зброю та керування БпЛА. В Україні вона встигла побувати в Лисичанську, Григорівці та Бахмуті.
Попри всі випробування війни вона не шкодує про ухвалене рішення. Каже, що в Україні її підкорили прості речі: люди та їжа.
Люди тут — чудові, й військові й цивільні, з якими я перетиналася. А ще тут багато схожого з Новою Зеландією, і це справжня житниця світу, — розповідає медикиня.
А ще відмічає українську винахідливість, яка проявляється як на полі бою, так і у звичайному житті.
Ківі воює за Україну
Своїми діями та досвідом вона вже заслужила авторитет серед побратимів. Її називають героєм, бо Ківі врятувала незліченну кількість життів.
— Майже рік я провела на Донбасі. Це дещо інша війна від тієї, яка була на Херсонщині чи на Харківщині.
Побратими розповідають, що Ківі й не раз рятувала поранених на власний страх і ризик бути вбитою. Так вони проводили цілу спецоперацію з розбору завалів, під якими опинилися військові.
Вона не дозоляла нам зрушити з місця, доки не зафіксувала ногу пораненому, бо якби не зробила цього — загрожувала ампутація, — розповідає водій того евакуаційного автомобіля.
Ківі допомагає не лише своїм побратимам, а й цивільним, яким більше ні до кого звернутися. Ківі є багатозадачною, і це — її головна перевага.
— Я продовжую воювати, бо задля свободи всього світу ця війна має завершитися перемогою України. Ми не можемо дозволити агресору взяти силою те, що він хоче, в той час, як інші країни світу будуть просто спостерігати, — переконана Ківі.
На мою думку, іншим країнам дуже пощастило, що Україна нині воює за увесь світ. Думаю, всі це розуміють.
Як воїни інтернаціонального легіону України воюють в Бахмуті та що думають про сучасні події, можеш дізнатися з нашого іншого матеріалу.
Підписуйся на наш Telegram та стеж за останніми новинами!