Попри звуки сирен та постійну загрозу з неба, у якому може летіти ворожа ракета, українці все ж таки намагаються хоча б іноді згадати мирне життя.
Особливо цього хочеться влітку, коли спека не дає спокою більше, аніж комарі вночі. Крім того, чимало батьків навіть на відносно безпечних територіях намагаються зберегти для своєї малечі відчуття дитинства та влаштовують для них прогулянки до водойм.
Проте піклуючись про емоційний стан дітей не варто забувати й про їхню безпеку. Тому краще згадати правила поводження на воді.
Боярський інформаційний центр створив невеличку пам’ятку для батьків, які прагнуть забезпечити своїй малечі гарний літній відпочинок.
Насамперед експерти наголошують, що діти мають постійно знаходитись під контролем незалежно від їхніх навичок у плаванні. Що ж стосується немовлят та тих малюків, які не навчились плавати, то поруч з ними у воді повинні постійно бути дорослі.
Дозволяти дітям у воді штовхати одне одного або стрибати з одне одного не варто.
Необхідно категорично заборонити дитині пірнати, особливо якщо вона не вміє плавати, а стан дна та його глибина невідомі.
Стрибати у воду у незнайомих місцях та з обривів не варто як малечі, так і дорослим. Це небезпечно для життєдіяльності людям будь-якого віку.
Також варто заборонити дитині, незалежно від її вмінь, запливати далеко за буйки або перепливати водойму.
Якщо малеча плавати ще не вміє, то варто її забезпечити надувним жилетом, колом чи нарукавниками перед тим, як вона піде у воду. Крім того, у цьому разі її необхідно попередити, що заходити у воду глибше, ніж по пояс, теж заборонено.
Однак просто залишатись біля води теж може виявитись не найбільш безпечною ідеєю, яскраве сонце замість рожевих щічок принесе неприємні почервоніння. Читай, що робити у разі сонячних опіків.
А ще у Вікон є свій Telegram-канал. Підписуйся, аби не пропустити найцікавіше!