Один з найпоширеніших видів зелені, яку додають до раціону весною та влітку — рукола. Та чи справді вона так необхідна для людини?
Розбираємо в матеріалі, чим корисна рукола та з якими продуктами її краще їсти.
Чим корисна рукола
Рукола — це насправді капуста, яку частіше вживають як прянощі чи салатну зелень, адже гірчичний відтінок та гіркуватий смак надає страві пікантності.
— Багато людей, відчувши цей смак один раз, не можуть його забути. А, дізнавшись, чим корисна рукола, стають її шанувальниками, — каже нутриціологиня Ірина Румега.
Рукола містить велику кількість вітамінів і корисних речовин. Це такі мікроелементи як залізо, мідь, марганець, селен, цинк; макроелементи: калій, магній, кальцій, фосфор, натрій; вітаміни: В1-В6, В9, А, С, Е, К.
В молодих стеблах рослини міститься багато йоду. Рукола корисна для людей, котрі хворіють на венозну недостатність та підвищений артеріальний тиск.
Поживна цінність руколи:
- 2,58 г білків;
- 0,66 г жирів;
- 2,05 г вуглеводів;
- 1,6 г клітковини.
За словами нутриціологині, вживання руколи налагоджує обмінні процеси, покращує процес травлення, зміцнює нервову систему.
Користь і шкода руколи
— Руколу рекомендують вживати при малокрів’ї, також вона підвищує рівень гемоглобіну, виводить надлишки холестерину. Вживати регулярно руколу рекомендують хворим на цукровий діабет.
Зелень руколи — незамінне джерело вітамінів та мікроелементів в період вагітності, під час лактації вона підвищує приплив грудного молока, — переконує Ірина Румега.
Завдяки В-каротину ця зелень покращує стан шкіри, нігтів та волосся: зміцнює волосяні цибулини та захищає їх від випадіння.
Вживати руколу не можна при індивідуальному несприйнятті та при сечокам’яних захворюваннях.
З якими продуктами варто їсти руколу
Нутриціологи в один голос кажуть: найкраще руколу вживати у чистому вигляді, або додавати до м’яса. Останній варіант корисний тим, що мікроелементи будуть краще засвоюватися при суміщенні з білковою і жирною їжею.
Також гарним поєднанням для щоденного споживання руколи буде салат з кисломолочним сиром, часником та оливковою олією.
Кілька рецептів інших весняних салатів можна знайти у нашому іншому матеріалі: шукай свій улюблений салат та спробуй його приготувати за порадами іменитих шеф-кухарів.
Більше відео? Ексклюзиви, інтерв’ю, смішні шортси і не лише – зазирай на Youtube Вікон. З нами затишно!