Як відомо, ворог полюбляє обстрілювати енергетичну інфраструктуру України, внаслідок чого жителі українських міст годинами сидять без світла.
Якщо для нас відсутність світла — це дискомфорт, то для їжі, яка зберігається в холодильнику, це дорога в смітник. Якщо тривалий час не підтримувати відповідну температуру, охолоджені або заморожені продукти можуть стати небезпечними для вживання.
Центр громадського здоров’я на своїй сторінці у Facebook поділився порадами, які допоможуть врятувати їжу та зберегти її безпечною до вживання.
Безпечна їжа без холодильника: поради
Безпечна для продуктів температура у холодильнику має бути 4 °С або нижче. У морозильній камері — 0 °С або нижче. Перевірити ці показники можна за допомогою термометра в холодильнику чи морозилці.
Вимкнення електроенергії для українців уже не новина, тож до тривалих відключень світла треба підготуватися заздалегідь:
- Якщо доведеться виймати продукти, то треба буде підтримувати температуру їжі в межах 4 °С або нижче, як у холодильнику.
Допоможуть це зробити контейнери з водою, які треба заморозити заздалегідь та обкласти навколо їжі. Також ефективно з цим впорається сухий або блоковий лід.
- Якщо електроенергію вимкнули, але потреби виймати продути немає, то тримай дверцята холодильника та морозильної камери закритими.
Так у холодильнику продукти залишаються безпечними до чотирьох годин, адже саме такий час утримується потрібна температура.
- Викинь їжу, якщо температура зросла до 4 °С і вище.
Коли світла немає довше за чотири години, то продукти починають псуватися. Першими стають непридатними м’ясо, риба, нарізані фрукти та овочі, яйця, молочні продукти та їхні залишки.
Однак у центрі громадського здоров’я попереджають: ніколи не пробуй їжу на смак, щоб перевірити її безпечність.
Лайфхак, який допоможе збільшити тривалість життя твоїх продуктів, якщо електроенергія відключена понад чотири години: помісти лід до продуктів у холодильник.
- Морозильна камера більш стійка до відключень світла. Якщо камера повна, продукти в ній лишатимуться у безпеці дві доби, якщо напівпорожня — добу.
Тож ти спокійно можеш повторно заморозити або приготувати заморожені продукти, які все ще містять льодові кристали або мають температуру 4 °С чи нижче.
Навіть продукти, які швидко псуються, можна врятувати. Якщо хочеш дізнатися, як врятувати м’ясо, рибу, овочі й фрукти від загибелі без холодильника, читай поради Євгена Клопотенка.
Не пропускай найцікавіше, підписуйся на наш Telegram-канал.