Часто буває таке, що ми переходимо на здорове харчування, сідаємо на дієти та починаємо заняття спортом, але особливого результату не бачимо. Точну калорійність продуктів рахувати дуже складно. Та й здорова їжа буває дуже калорійною.
Замість виснажливих занять спортом та шкідливих методів схуднення, ендокринологиня Юлія Авраменко радить скористатися правилом однієї руки: що поміститься в долоню — не нашкодить.
— Дотримуючись схеми, наведеної нижче, ти завжди зможеш точно визначити розмір порції білка, жирів та вуглеводів. Правило працює для кожного прийому їжі.
Правило однієї руки у харчуванні
- Порція будь-якого м’яса має бути розміром у долоню.
- Порція жирної риби – долоня, а нежирної риби — розміру долоні та довжини пальців.
- Вуглеводи: картопляне пюре, макаронні вироби або запечена картопля — порція розміром з кулак.
- Шпинат та інша зелень обов’язково повинна бути присутня в раціоні. Її кількість може сягати обсягу жмені, яка поміститься в обидві ваші долоні.
- Щоденна порція овочів повинна бути не менша, ніж жменя.
- Горіхи можуть стати гарним перекусом, але вони дуже калорійні. Тому не рекомендується з’їдати жменю горіхів одразу. Краще їж одну-дві штуки між основними прийомами їжі.
- Сир — розміром у два великі пальці.
- Будь-який жир: вершкове чи арахісове масло, оливкова олія — не більше чайної ложки, або розміром з кінчик великого пальця. Причому це не більше, ніж дві чи три порції на день.
- Шматок торта або пирога не може бути більшим за два пальці, складених разом.
- Ягід або фруктів за один прийом можна з’їсти не більше однієї жмені.
- Солодощі дуже калорійні, тому шматочок шоколаду на десерт не може бути більше одного пальця.
Якщо ти любиш солодке та тобі важко втриматися від більшої за два пальці порції, в нас є хороший рецепт дієтичних кокосових сирників, які тобі точно сподобаються!
Підписуйся на наш Telegram та став реакції під матеріалами, що найбільше подобаються!