Люди вже відчули подорожчання продуктів в Україні. Особливо це стосується овочів та фруктів, які традиційно завозилися з Херсонщини.
Тож у супермаркеті рука сама тягнеться до дешевих та смачних перероблених продуктів та напівфабрикатів, які насправді можуть приховувати в собі небезпеку для здоров’я.
Лікарка Галина Похмурська поділилась у себе в Instagram ТОП-5 продуктів, які Всесвітня організація охорони здоров’я офіційно визнала найбільш шкідливими.
Чому “дешеві” продукти — це ілюзія
Лікарка переконує, що не варто потрапляти на гачок умовно низького цінника, адже це може свідчити про неякісний склад продукту.
Ось і виходить замкнене коло:
- Купуєш продукти, які не містять харчової цінності. Відповідно, ти їси, але не відчуваєш насичення. Тоді купуєш ще більше харчів.
- Постійне вживання шкідливих хімічних сполук, які містяться в напівфабрикатах та обробленій їжі, призводить до розвитку хвороб. Тож гроші, які ти зекономиш на харчуванні, рано чи пізно доведеться витратити на лікування.
- Якщо ж нічого не змінювати у своєму раціоні та не розуміти причини захворювань, з кожним разом потрібно буде більше й більше грошей на пігулки.
Ось така сумна розплата за економію на своєму здоров’ї.
Платить у рази більше той, хто ціну ставить вище за цінність. Хто рахує лише те, що заплатив, але зовсім не враховує те, що набув, — зазначає лікарка.
ТОП-5 найшкідливіших продуктів
- Ковбаси й сосиски. Невисока вартість цих продуктів свідчить про низький вміст справжнього м’яса. Натомість вони містять багато потенційно канцерогенних субстанцій, регулярне вживання яких ВООЗ пов’язує з виникненням раку органів сечостатевої та травної систем.
- Дешеві напівфабрикати. Найбільша небезпека криється у фосфатах та трансжирах, які широко використовуються для виробництва “швидкої” їжі. Надлишковий вміст фосфатів в організмі спричиняє послаблення кісток, виснаження нервової системи, а також підвищення ризику інфаркту. Трансжири порушують обмін речовин, “склеюють” судини та призводять до інфарктів, інсультів, гормональних збоїв.
- Дешевий твердий сир. Невисока ціна пояснюється додаванням маргарину, регулярне вживання якого загрожує порушеннями в роботі серцево-судинної системи.
- Недорогі солодощі та випічка. Ці продукти містять цілий букет небезпечних речовин: починаючи від барвників та підсилювачів смаку й закінчуючи трансжирами та дешевими оліями. Борошно зазвичай беруть на таку випічку вибілене, а це означає, що там немає жодних корисних елементів. Натомість клейковина порушує роботу тонкого кишківника, підшлункової залози та печінки.
- Цукерки та лизуни. Батьки, які щедро та “з любов’ю” обдаровують своїх малюків різнокольоровими смоктальними цукерками, згодом можуть спостерігати діатез, дисбактеріоз, розлади травлення, алергії та підвищений рівень холестерину в дітей. Зараз навіть у 15-річних все частіше трапляються інфаркти та інсульти.
Під час війни у когось значно посилюється апетит, однак у декого це може мати вже психологічний характер. Читай, що таке емоційне переїдання та як з ним боротись.
А ще у Вікон є свій Telegram-канал. Підписуйся, аби не пропустити найцікавіше!