Часто бувають ситуації, коли після ситної вечері, обіду або сніданку відчуваєш важкість у шлунку. Саме тоді починаєш розуміти, наскільки важливо знати міру наступного разу.
Проте потрібно діяти стрімко і рятувати себе від наслідків переїдання. Що робити, якщо переїв (-ла) — читай у матеріалі.
Що робити, якщо переїв (-ла): поради після переїдання
Нутриціологиня Аліна Колмакова радить дотримуватися таких правил.
- Випивай не менше ніж 1,5 л негазованої води, можна додати до неї сік лимона. Організм потрібно очистити від неперетравленої їжі, додати води клітинам, які її недоотримали через погану роботу кишківника, а також підвищити лімфовідтік (багато лімфатичних вузлів розміщені поблизу товстого кишківника).
- Не варто бути голодним (-ою), вживай нормальну кількість їжі. Усі неперетравлені рештки залягли у кишківнику, а голодування ще більше сповільнить їх виведення.
- Щоб допомогти кишківнику швидше відновитися, необхідно додати в раціон овочі (кабачки, броколі, цвітну, білокачанну та пекінську капусту, помідори, огірки, всі види салати, селеру, гарбуз, а також буряк та моркву).
- Клітковина виступить у ролі пребіотика — харчування для мікрофлори товстого кишківника, необхідного для формування цілісної мікрофлори та покращення моторної функції шлунково-кишкового тракту — саме того, що потрібно відновити.
- Якщо додати до овочів будь-яку олію, це покращить функцію виведення жовчі та прискорить очищення стінок кишківника.
- Відмовся на декілька днів від глютеновмісних продуктів — виробів із пшениці (хліба, манної крупи, макаронних виробів, кус-кусу, булгуру). Також відмовся від страв з паніруванням, продуктів, що містять харчові добавки Е150, E160, E411, E471, ковбасних виробів, чипсів, картоплі фрі, пива, бульйонних кубиків, какао, розчинної кави, продуктів з цукром, солодощів, молока.
Читати на тему
Риба — від тривог, горіхи — для мозку: як їжа впливає на наш настрій
Наше харчування та настрій сильно взаємопов’язані. Є продукти, які місять вітаміни, що необхідні нервовій системі. Саме через їх нестачу ми можемо бути сумними.
У чому причина переїдання: основні моменти
Експертка виділяє кілька основних причин, чому люди переїдають.
- Психологічна. Люди часто переїдають або недоїдають на фоні війни. Щоб у людини розвинувся будь-який з видів РХП, потрібна низка факторів. Стрес та травматичний досвід — серед них. Війна — це травматична подія, а травматична подія на тлі тривалого хронічного стресу здатна входити резонувати з травмами минулого та впливати на психологічний стан людини.
- Якщо ти щось собі забороняєш та ділиш їжу на хорошу та погану. Наш мозок не такий простий, як може здаватися. Такі установки та заборони працюють протилежно. Не можна — значить хотітиметься ще більше.
- Звички з дитинства. Обов‘язково треба доїсти до кінця, не пропадати ж їжі! Також це стосується звички доїдати за членами родини.
- Їжа за компанію. Усі ж їдять, незручно виділятися.
- Неправильні стосунки з їжею. Коли їжа — головне у твоєму житті.
Як не переїдати: поради
- Оціни рівень голоду. Не довіряй апетиту, який різко виник. Заплющ очі, зроби глибокий вдих і оціни, наскільки ти голодний (-а).
- Не їж перед телевізором або ноутбуком. Іноді їжею ми намагаємося доповнити перегляд улюбленого серіалу, не контролюючи її кількість.
- Уникай частих перекусів. Створи свій режим харчування, щоб організм не потребував перекусів.
- Пий воду між прийомами їжі, а не під час. Часто ми плутаємо відчуття голоду з почуттям спраги, тому важливо дотримуватися водного балансу.
- Ретельно і повільно пережовуй їжу. Мозку необхідно 15-20 хвилин, щоб зрозуміти, що ти більше не голодний (-а). Звичка їсти повільно перетворить обід на задоволення.
- Не їж через нудьгу. Якщо це постійна звичка, то потрібно боротися з нею, зробивши життя насиченішим.
- Харчуйся регулярно, але невеликими порціями.
- Плекай культуру харчування. Під цим експертка має на увазі такі пункти як правильне харчування, знання властивостей різних продуктів і особливостей їхнього впливу на організм, вміння обирати та правильно готувати продукти.
Раніше ми розповідали про прості рецепти пісних страв на кожен день.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.