Нещодавно Україна отримала статус країни-кандидата на членство в Європейському Союзі. Щоб стати повноцінним членом Союзу та підписати Угоду про асоціацію, Україні необхідно виконати сім вимог.
Днями в Брюселі пройшло перше засідання Ради асоціації Україна — ЄС від моменту отримання статусу кандидата.
Віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина розповіла, що обговорили на зустрічі та які успіхи України там зафіксували.
70% виконаних вимог: що вже зробила Україна
У Брюсель Україна приїхала у повній готовності розповісти про втілені результати та чіткі плани подальшої роботи.
Адже до кінця року наша країна планує виконати максимальну можливу кількість зобов’язань і відповідно, після виконаної домашньої роботи, чекатиме подальших кроків від Європи.
Віцепрем’єр-міністерка зазначила, що угоду про асоціацію неможливо виконати на всі 100%, адже вона достатньо стара і деякі зобов’язання не є актуальними, а деякі — досить широкі.
Тому наша делегація представила 107 актів, які вони планують імплементувати до кінця року, та розпланований порядок денний засідань уряду та Верховної Ради, на яких будуть обговорювати й ухвалювати відповідні акти.
На сьогодні у відсотковому співвідношенні Україні вдалося виконати вже понад 70%, і до кінця тижня статистика буде ще кращою, зазначає Ольга.
Здобутки України на засіданні
Ця зустріч, за словами Ольги Стефанішиної, фактично розпочала політичні перемовини про початок вступу до ЄС, і це головна перемога зустрічі.
До України команда європейської інтеграції повернулася й з іншими вагомими здобутками:
- Митний безвіз
Хоч офіційних перемовин ще немає, Україна вже почала секторальну інтеграцію з ЄС. З першого жовтня почне діяти митний безвіз.
Він передбачає спрощення митних формальностей та впровадження єдиної інформаційної системи руху вантажів для ЄС та України.
- Макрофінансова допомога
Також на зустрічі завершили консультації щодо програм макрофінансової допомоги, де Україні виділили 5 млрд євро допомоги.
- Нові санкції
Окрім вступу України до ЄС, з порядку денного не сходить питання про посилення санкцій проти Росії, щоб наслідки війни відчули на собі всі громадяни цієї країни.
Тож на зустрічах з послами Європейського Союзу та головами політико-безпекових питань одним з найбільш обговорюваних питань стало введення візових обмежень для росіян.
В результаті узгодили, що ЄС скасує спрощений порядок видачі віз громадянам РФ, адже за статистикою, 74% росіян підтримують війну з Україною.
Які країни вже обмежили в’їзд росіян на свою територію, та чому вони це зробили, читай у нашому матеріалі.
Не пропусти більше цікавого та корисного, підписуйся на наш Telegram-канал.