Економіка країни у стані війни — одна з головних і водночас найбільш вразливих сфер. Україна має чималий зовнішній борг перед іншими країнами, який зростає через тривалу агресію Росії проти України.
22 липня 2024 року премʼєр-міністр України Денис Шмигаль повідомив про нові домовленості, завдяки яким Україна може досягти боргової стійкості та уникнути дефолту.
Що відомо про реструктуризацію зовнішнього боргу України, розповідаємо далі у матеріалі.
За повідомленням Дениса Шмигаля, Україна домоглася реструктуризації зовнішнього боргу.
Відповідну заяву опублікували на сайті Лондонської фондової біржі.
У ній йдеться, зокрема, й про те, що Україна домоглася принципової угоди зі Спеціальним комітетом кредиторів щодо умов реструктуризації боргу.
Відомо, що уряд України та спеціальний комітет кредиторів досягли угоди щодо ключових фінансових і нефінансових умов запропонованої реструктуризації щодо тринадцяти серій непогашених єврооблігацій України.
Результати угоди Україна обговорила з обмеженою кількістю додаткових інвесторів.
— Відновлюємо боргову стійкість. Сьогодні ми досягли принципових домовленостей з Комітетом власників єврооблігацій України.
Це важливий етап процесу реструктуризації боргу, що дозволить зекономити $11,4 млрд на його обслуговуванні протягом наступних трьох років та $22,75 млрд — до 2033 року, — йдеться у заяві премʼєра України.
Також він пояснив, що держава зможе вивільнити ресурси на оборонні та соціальні потреби, відновлення.
Як пояснюють у Мінфіні, нова угода передбачає, що чинні єврооблігації обміняють на пакет нових єврооблігацій із номінальним зниженням вартості боргу на 37% спочатку, а також зниженням чистої приведеної вартості боргу на близько 60%.
Результатом реструктуризації зовнішнього боргу має стати продовження терміну погашення єврооблігацій.
— Перше погашення на суму $1,172 млрд відбудеться у 2029 році. Для порівняння, без реструктуризації основна сума боргу в розмірі $9,381 млрд (без урахування капіталізованих відсотків) підлягала б виплаті в період з 2024 по 2029 рік, — пояснили у Мінфіні.
Відомо, що Україна прагне розпочати процес якнайшвидше.
Міністр фінансів України Сергій Марченко прокоментував, що такий крок необхідний для продовження фінансування нашої оборони.
— Після місяців переговорів та наполегливої роботи з приватними кредиторами, МВФ та офіційними кредиторами, ми досягли принципових домовленостей з Комітетом власників єврооблігацій щодо комплексної реструктуризації нашого зовнішнього державного комерційного боргу.
Це важливий крок для забезпечення бюджетної стабільності та збереження фінансових ресурсів України, необхідних для продовження фінансування нашої оборони, — зазначив Марченко.
Раніше ми розповідали тобі, що таке дефолт та хто його відчуває найболючіше — читай за посиланням.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.