Дипладенія (мандевіла) — рід квіткових в’юнких рослин, які в природі можна зустріти в Південній і Центральній Америці. Це примхлива та вимоглива рослина, але якщо дотримуватися рекомендацій фахівців, то ця рослина подарує тобі неймовірної краси квіти та створить у квартирі тропічний райський куточок.
Читай про правила догляду за квіткою дипладенії, методи посадки та розмноження та як забезпечити її рясне цвітіння — у нашому матеріалі.
Всього рід дипладенії містить понад 120 видів, серед яких є одно-і багаторічні рослини.У побуті дипладенію іноді називають бразильським бальзаміном або жасмином, мексиканським деревом кохання і болівійською трояндою.
Вирощування мандевіли передбачає створення для неї умов, близьких до тропічних: освітлення має бути яскравим, інакше ліана не досягне піка своєї привабливості.
Найбільше рослині підходять підвіконня, які виходять на схід або захід сонця.
Pixabay
Оптимальна температура для дипладенії — 13 ºC взимку і 18-26 ºC улітку. Якщо температура буде вище, то забарвлення квіток стане яскравішим і більш насиченим.
Дипладенія потребує свіжого повітря, тому налаштуйся на часте провітрювання приміщення, однак протяги на користь рослині не підуть. Улітку квітку можна тримати на балконі, веранді й навіть у саду, захистивши її від протягів та прямих сонячних променів.
Як і будь-який інший представник тропічної флори, ліана дипладенія потребує рясного поливу.
Щойно земля в горщику просохне на глибину 1,5 см, квітку поливають теплою водою. Переважно це роблять 2-3 рази на тиждень, але в спеку полив здійснюють 1-2 рази на день. З початку осені полив скорочують, проте потрібно стежити, щоб кімнатна дипладенія від нестачі вологи не почала втрачати листя.
Догляд за мандевілою передбачає обов’язкові підживлення. Щоб росли глянцеві листки, рослина потребує азотних добрив, але щойно квітка почне формувати бутони, їй будуть потрібні калійно-фосфорні підживлення. Добрива використовують у рідкому вигляді один раз на тиждень із березня по серпень. У зимовий період дипладенію не підживлюють.
Дипладенія добре буде рости в слабко кислому та пухкому ґрунті. Склад земляної суміші: торф’яна земля, перегнійна земля, крупнистий пісок в рівних пропорціях. Також обов’язковий хороший дренаж.
Дипладенії потрібна щорічна весняна пересадка. Для цього беруть об’ємний і глибокий горщик, розміром до 30 см. Молоді екземпляри в разі потреби пересаджують навіть два рази на рік. Більш дорослим рослинам можна змінити лише верхній шар ґрунту.
Квіти у дипладенії з’являються тільки на молодих пагонах. На початку весни потрібно провести обрізку стебел, також цю процедуру потрібно повторити після цвітіння — це забезпечить більш рясне цвітіння в наступному році.
У молодих рослин верхівки прищипують. Якщо дипладенію вирощують у вигляді ліани, то обрізають тільки бічні гілки, а головне стебло залишають.
Дипладенія розмножується стебловими живцями, відводками та насінням.
З середини весни й до середини літа дипладенію можна розмножити живцями. За живці навесні беруть верхівки молодих пагонів, а влітку — відрізки зрілих здеревілих пагонів.
Укорінені живці висаджують у невеликі стаканчики, заглиблюючи до перших двох листочків. Торф’яний ґрунт має бути зволоженим. Потім живці прибирають у тепле місце та забезпечують полив у піддон. Приблизно через 30 днів живці відрощують кореневу систему, після чого їх висаджують у постійний контейнер. Живці легко дадуть коріння, якщо все зробити правильно.
Насіння висівають у слабокислий торф’яний субстрат навесні. Для швидкого та рівномірного проростання насіння місткість ставлять у добре освітлене та тепле місце (+22°C). Перших сходів доведеться чекати приблизно 2-4 місяці, причому протягом усього цього часу посіви необхідно регулярно поливати. Після того, як у розсаді дипладенії сформується по 2 справжніх листочки, проводять пікірування сіянців в індивідуальні стаканчики з дренажними отворами. Через деякий час, коли кущики підростуть, їх пересаджують у постійну місткість.
Розмноження відводами часто використовується садівниками. Суть такого розмноження полягає в стимулюванні росту коріння на стеблі до того, як відділити частину стебла від материнської рослини.
При використанні розмноження відводами важливо підібрати пагінці, місце і створити умови, за яких будуть формуватися міцні корінці та нові пагони.
А якщо тебе цікавить як розмножити фікус у домашніх умовах — читай наш матеріал з інструкцією як це зробити.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.