Якщо тобі хотілося б покращити здоров’я і якість свого життя, але значних ресурсів на це немає, можна дотримуватися нескладних правил. Вони стосуються звичок і поведінки та інших простих речей. У матеріалі розповімо про це більше.
Як покращити комфорт і здоров’я: поради лікарки
Докторка медицини та викладачка Гарвардської медицинської школи Тріша Пасріча поділилася з The Washington Post порадами, які допоможуть тобі покращити якість життя.
- Звичка правильно харчуватися
Їжа на сніданок має величезне значення для нашого організму та загального самопочуття. Якщо тобі лінь готувати сніданки, спробуй ввечері робити заготовки — наприклад, замочувати вівсянку у йогурті з фруктами або зроби сендвіч зі шпинатом, моцарелою та яєшнею на цілозерновому хлібі. Це значно корисніше, ніж з’їсти пластівці чи бутерброд з ковбасою.
- Скороти час перебування у туалеті
Не бери з собою телефон, коли йдеш до туалету. Це має прямий вплив на здоров’я. Адже довге сидіння та процес дефекації може негативно вплинути на тканини анального каналу. А це може призвести до геморою чи інших неприємних симптомів.
- Лавандова олія для сну та заспокоєння
Якщо в тебе немає алергії на лаванду, спробуй використати її олію для кращого сну та швидшого заспокоєння у нервових ситуаціях. Воно працює краще за ефірну олію апельсина чи ромашки. Її можна вдихати, втирати у шкіру чи наносити на ватний диск і тримати біля комірцевої зони близько 20 хвилин.
- Відмовся від постійного прийому ібупрофену
Раз чи кілька на місяць такі пігулки можуть добре допомогти від головного чи зубного болю, однак пити їх постійно не варто — це шкодить слизовій оболонці кишківника. Якщо у тебе мігрень чи хронічні болі, варто знайти з лікарем безпечнішу альтернативу.
- Уникай ароматизаторів
Найнебезпечніші з них — фталати, які містяться у лаках для нігтів, засобах для волосся чи інших засобах особистої гігієни. Вони можуть підвищити ризики резистентності до інсуліну, серцево-судинних захворювань, порушення розвитку нервової системи.
Використовуй засоби для догляду та гігієни без віддушок та ароматизаторів. Особливу увагу варто звернути тим, хто намагається завагітніти чи має маленьких дітей.
- Маневр Вальсальва
Якщо в тебе часто буває прискорене серцебиття через стресові ситуації, сповільнити його можна завдяки одному з маневрів Вальсальва. Він задіює блукаючий нерв.
Візьми паперову трубочку для соку до рота, затисни пальцями інший кінець. Дуй у трубочку 15-20 секунд. Якщо трубочки немає, можна покласти палець до рота і дути в нього. Так у тебе є 54% ймовірність, що серцебиття швидко повернеться до норми. Однак якщо в тебе постійні проблеми з серцебиттям, краще звернутися до лікаря.
- Знижуй ризики хвороби Паркінсона
Для цього ти можеш завести корисну звичку та почати займатися аеробними вправами. Наприклад, гра у теніс, катання на велосипеді, плавання чи легкий біг. Хоча б години на тиждень таких вправ буде достатньо для суттєвого зниження ризиків розвитку хвороби.
- Зменшуй подразнення кишківника
Якщо ти погано переносиш продукти, в яких є глютен, і водночас у тебе немає целіакії, спробуй дієту FODMAP, яка зменшує симптоми синдрому подразненого кишківника і запальних хвороб кишківника.
Додай до раціону такі продукти: овес, рис, кіноа, сорго, тапіока, банани, цитрусові, ягоди, бобові, гриби тощо.
- Ділися з лікарем фактами про себе
Лікарка зазначає, що найчастіше 15-хвилинної консультації не вистачає для того, щоб скласти портрет пацієнта. Будь-який дивний для тебе факт про їжу чи симптоми можуть допомогти у діагнозі або рекомендаціях.
Раніше ми розповідали, які продукти зміцнюють судини.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.