Міжнародні компанії продовжують йти з російського ринку. Після настання дефолту про рішення продати свої активи в Росії заявили Whirlpool, Michelin, KONE Corporation. Інвестиційний банкір Сергій Фурса розповів про вплив санкцій на економіку Росії та скільки ще вона може протриматися.
— Будь-який вихід будь-якої компанії та взагалі вплив санкцій — це як тактика тисячі порізів. Кожен конкретний поріз не вбиває людину, але якщо їх дуже багато, людина втрачає забагато крові. Те саме з економікою та виходом іноземних компаній з Росії.
Заборона на імпорт російського золота
За словами Фурси, заборона на імпорт російського золота сильніше вплине на економіку, ніж вихід Michelin, але критичною не буде.
— Золото приносить Росії $19 млрд щороку. Багато експортного виторгу не буде надходити в Росію, багато людей втратять роботу, хтось навіть збанкрутує. Це погіршить загальну ситуацію в економіці.

Про дефолт Росії
Росія намагається довести, що жодного дефолту немає, країна має гроші, проте на Заході не дають виплатити борг. Але Фурса наголошує, що інвестори не отримали гроші, тому це і є дефолт.
В Росії вже всі потенційні наслідки дефолту є, це результат впливу санкцій. Довіра втрачена, інвестори пішли, кредити їм не дають.
Також Фурса розповів, що бюджет Росії вже є дефіцитним. Частка нафтогазових доходів сягає 70%. Тому основний удар має бути сконцентрованим на нафту. Ембарго вже введене, але запрацює наприкінці року.
Звичайні громадяни найбільше відчують проблеми в економіці, адже вони можуть втрачати роботу, а ціни зростатимуть.
Україну підтримують лідери провідних країн світу. Раніше ми розповідали, які нові санкції проти Росії погодили на саміті G7 та як допомагатимуть закінчити війну в країні.
А ще у Вікон є свій Telegram-канал. Підписуйся, аби не пропустити найцікавіше!