Доволі часто у соціальних мережах, а частіше у Facebook, трапляються публікації зі світлинами нібито українських військових, котрі просять, аби їх привітали з днем народження чи весіллям.
У ЦПД розповіли, чому не потрібно взаємодіяти з вірусними ШІ-картинками та як їх у своїх цілях використовує агресор.
Зазвичай у постах подібного характеру використовують зображення, які були створені за допомогою штучного інтелекту. Часто на цих фото є дивні деталі — шість пальців або ж нехарактерний для звичайної людини вираз обличчя. Нерідко взагалі використовують світлини російських окупантів.
Такі пости швидко набирають дуже велику кількість поширень та вподобань. Але варто зауважити, що поширення такого контенту несе за собою чималу загрозу, позаяк активно сприяє інформаційній війні, що веде РФ.
Головною метою таких публікацій зазвичай є емоції. Дописи намагаються захопити людей, аби ті зрештою відреагували на них. Поширюються вони за допомогою ботів. Через високу активність реальних користувачів подібні сторінки доволі швидко просуваються.
На думку фахівців, Росія використовує їх, аби активно поширювати дезінформацію у соціальних мережах. Варто зауважити, що загроза від цих сторінок реальна, позаяк вони можуть використовуватися для шахрайства чи розповсюджувати шкідливі посилання.
За допомогою світлин, які згенеровані штучним інтелектом, збирається доволі велика аудиторія, яка легко піддається маніпуляціям та зможе просувати наративи ворога.
Центр протидії дезінформації закликає не піддаватися на подібні маніпуляції та чітко дотримуватися інформаційної гігієни.
До речі, дізнайся також, як розрізняти фейки та орієнтуватися в інформації.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.