Мільйони українців виїхали до Польщі після початку повномасштабного вторгнення. Люди шукають там роботу, але ті, кому не подобаються умови, їдуть в інші країни шукати вакансії з вищою оплатою.
Тому польські працедавці намагаються залучити українців підвищенням ставок і покращенням умов проживання, розповіли для РБК-Україна у міжнародній агенції Gremi Personal.
Багато українців не знають польської мови або ще не вивчили її достатньо добре. Тому шукають роботу, на якій не важливе знання мови.
Здається, що у Польщі вже не хочуть наймати на роботу українців. Але на ринку праці Польщі у багатьох сферах не вистачає робочих рук, тому працедавці намагаються наймати іноземців.
У зв’язку із відтоком людей польські працедавці вимагають в уряду терміново ухвалити поправку про продовження легального перебування, пільг та роботу українських біженців у Польщі ще на рік.
За словами директорки департаменту рекрутингу Gremi Personal Анни Джоболди, польські роботодавці конкурують між собою за робітників з України. Але й українці стали більш вибагливими. Вони не шукають сезонні роботи, адже мають намір на тривале перебування в Польщі. Тому зазвичай шукають роботу на період 6-12 місяців.
— Роботодавці намагаються підіймати ставки та покращувати умови проживання, якщо це передбачено контрактом, — зазначає вона.
У Польщі за роботу платять погодинно. Тому працівники можуть самостійно обирати, скільки працювати Джоболда говорить, що у середньому оплата за роботу становить від 16 злотих (165 грн) до 30 злотих (275 грн) на годину.
На низькокваліфікованій роботі можна заробити від $700-1200 на місяць, — каже вона.
Найпопулярнішими вакансіями серед українців є виробництво м’ясної та рибної продукції, робота в готелях та на кухні.
Також має попит робота:
Крім цього, є актуальні пропозиції для українців: працівник на складі одягу у Жешуві — $900-1350 (19 злотих за годину), працівник на пакуванні м’ясної продукції у Млаві — $900-1500 (19 злотих за годину), швачка у місті Верушув — $900 (16 злотих за годину), робітник на виробництво закусок у місті Слупськ — від $1010 (18,5 злотих за годину).
Українські біженці отримували допомогу у Польщі. Раніше ми розповідали, що відомо про припинення виплат українцям у Польщі.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.