З доступом до інформації та глобальним розвитком медицини чимало людей відкрили для себе безліч дієт та напрямків харчування, які здатні покращити стан нашого здоровʼя. Тепер ми все частіше зустрічаємо друзів та знайомих, які відмовилися від мʼяса, молочних продуктів, продуктів тваринного походження або глютену.
Зокрема, поговоримо про останнє. Адже дружні посиденьки за келихом сангрії чи філіжанкою еспресо-тонік — це чудово, однак інколи просто не обійтися без легких страв та закусок.
Найчастіше такі зустрічі супроводжуються піцою, грисінами, сендвічами, інколи — суші чи страви грузинської кухні на кшталт хачапурі. Словом, усе, що легко знайти у магазині, приготувати самотужки чи замовити із закладу харчування.
Однак таке харчування не підійде для людей, що не вживають глютен. Детальніше про целіакію та де міститься глютен ми вже розповідали, а сьогодні я хочу допомогти тобі розширити кулінарні знання та запропонувати кілька ідей страв на вечірку чи для дружніх посиденьок, якщо серед гостей є ті, хто не їсть глютен.
Приготувати страви без глютену — це не лише про корисну їжу на столі, а ще й вияв поваги до особливості чи свідомого вибору людини, якій не доведеться весь вечір смакувати одними лише напоями з оливками.
Страви без глютену: що приготувати
Говорячи про зустріч з друзями, невеличку вечірку чи спільну ночівлю, ми навряд плануємо готувати вечерю чи ланч, що складається з кількох основних страв.
Найчастіше це кілька закусок, які добре поєднуються між собою і насичують наш організм.
Однак небагато людей знайомі із секретами приготування десертів без глютену — рецепти виглядають заскладними, а купити готову випічку в Україні зараз практично неможливо.
Якщо ти хочеш приготувати страву без глютену, тоді сміливо приймай цей виклик долі та читай матеріал далі: я підготувала безглютенове меню із варіантами страв.
І, пробач за спойлер: ні, я не пропоную готувати з використанням імпортних безглютенових товарів. Пропоную замінити такі продукти вітчизняними й, до того ж недорогими аналогами.
Основна страва без глютену
Котлети з нуту та кабачкова локшина: рецепт
Інгредієнти для котлет з нуту:
нут — 100 г
круглий рис — 50 г
цибуля ріпчаста — 1 шт.
шпинат — пучок
паприка, часник гранульований — дрібка
перець, сіль — на смак
олія — для смажіння
Приготування котлет з нуту:
Нут потрібно попередньо замочити на кілька годин, тож краще почни підготування до приготування страви заздалегідь.
Попередньо замочений нут вари протягом 30 хв.
Окремо звари рис.
У відварений та охолоджений рис додай сіль, перець, гранульований часник і паприку, все добре перемішай.
Нут треба пропустити через прес, або помʼяти його виделкою до дрібних частинок, але не однорідної маси.
Додай нут до рисової маси та перемішай.
Цибулю наріж на дрібні кубики та додай до суміші, перемішай.
Шпинат наріж на тонкі смужки та додай до суміші.
Руками перемішай отриманий “фарш” та сформуй котлети.
Яйця, яєчні білки, шпинат, сіль та перець, оливкову олію та воду вкинь у блендер та збий до однорідності. Після додай крохмаль та два види борошна, а також розпушувач, знову збий блендером до однорідності.
Форму для запікання змасти маслом.
Вилий суміш у форму та залиш на 15 хв у теплому місці.
Зверху посип гарбузовим насінням та відправ запікатися пиріг при температурі 180ºС на 55 хв.