Всюди, де ступає нога росіянина, відбувається руйнація та хаос. Липкий запах смерті просочує собою будівлі, рослини, тварин та людей. У таких межових умовах нині стоять українські військові: потом й кровʼю виборюють кожен метр землі й пишуть на стінах “Це Україна!”.
У скрутному становищі зараз місто Часів Яр. Воно розташоване у Бахмутському районі Донецької області, за десять кілометрів від Бахмуту.
Що нині відбувається у Часовому Яру, і хто контролює місто, читай у матеріалі на vikna.tv. Ми також дібрали фото з Часового Яру, які репрезентують ситуацію у місті станом на зараз.
Часів Яр вже тривалий час залишається гарячою точкою на карті бойових дій України. Представник 4 ОМБр ім. Короля Данила Андрій Полухін в ефірі телемарафону Єдині новини повідомляв, що наразі росіяни контролюють ту частину міста, яка знаходиться до каналу.
— Це приблизно 40% Часового Яру. У разі захоплення всього міста ворог може отримати тактичну перевагу на висоті, яка розташована над Костянтинівкою, Дружківкою, Краматорськом та логістичним шляхом між ними.
Це буде дуже небезпечно, в плані розвитку їхнього успіху в захоплені Донецької області в адміністративних кордонах, — зазначив Полухін.
Зокрема, йдеться про панівну височину, яку противник прагне контролювати. Адже вона йде вздовж траси до Краматорська, а це й про шляхи постачання. Панівна висота також дасть ворогу можливість обстрілювати інші населені пункти нижче.
— Наразі місто Часів Яр розбите. Ворог лишає один по собі слід, як при окупації Авдіївки та Бахмута. Це просто руїни, — виснував Андрій Полухін.
Прес-офіцер 26 артилерійської бригади ЗСУ Олег Калашніков також в ефірі телемарафону зазначав, що ворог залучає усе наявне озброєння й армія окупантів штурмує “в лоб”.
Ворог намагається прорвати нашу оборону, яка йде по каналу. Залучає всі наявні в нього артилерійські системи вогневого ураження, працює й повітряна частина.
— Також на південному фланзі ворог намагається зайти за канал — йому це не вдається. І продовжуються штурмові дії там, де Кліщіївка, Андріївка. Вони тримаються, — підсумував Калашніков.
Наразі у місті ще залишаються понад 500 осіб. Переважна частина — люди старшого віку. Вони виживають суто завдяки гуманітарній допомозі, яку сюди привозять, попри високий ризик та небезпеку.
Співробітник гуманітарної місії Пролісок Євген Ткачов розповів Донбас Реалії для Радіо Свобода, чому ці люди досі залишаються у місті.
— Є реальні “ждуни”, є умовні “ждуни” — тобто ті, хто хоче зʼєднатися з родичами, бо місцеві часто їздили на заробітки до Росії. Молоді хлопці, мені здається, просто ховаються від мобілізації… хтось, напевно, щось краде.
Є багато людей напідпитку, різні люди є. Але я вважаю, що це мої люди. Бог мене поселив у Часів Яр, і я відчуваю відповідальність за них, — каже волонтер.
Фото: 24 ОМБР Данила Галицького
Переглянути цей допис в Instagram Допис, поширений користувачем @libkos
Допис, поширений користувачем @libkos
З тилу на фронт нині перетворилося місто Покровськ. Яка там ситуація зараз та скільки людей залишається у місті, розповідали тобі раніше.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.