Потреба в кадрах у війську залишається на високому рівні, але разом з тим дуже важливо враховувати можливості потенційних військовослужбовців.
Наприклад, може йтися про самотніх батьків, які наодинці виховують малолітню дитину. Їм, як єдиним опікунам, може бути практично неможливо поїхати далеко від малечі. Виходом може стати служба за місцем проживання.
Наразі така опція доступна для певної категорії осіб, які водночас мають відстрочку від мобілізації та можуть підписати контракт і піти на службу за власним бажанням.
Тоді людина зможе і допомогти своєму війську, і при цьому виконувати свої батьківські обов’язки.
Відповідно до попередньої редакції закону про мобілізацію в Україні, деякі категорії громадян мають право на відстрочку та можуть проходити військову службу лише за власним бажанням за своїм місцем проживання.
Крім того, згідно з новою редакцією закону про мобілізацію, право на відстрочку та проходження служби за місцем проживання є тепер також у громадян, у яких дружина/чоловік мають інвалідність III групи внаслідок онкозахворювання, відсутності кінцівки, кисті, стопи, одного з парних органів, має психічний розлад, церебральний параліч чи інші паралітичні синдроми.
Можуть тепер скористатись таким правом і члени родин другого чи третього ступеня спорідненості особи з інвалідністю І або II групи, які зайняті постійним доглядом за нею, якщо більше немає інших членів сім’ї ближчого ступеня спорідненості.
Однак на ці категорії осіб не розповсюджується можливість проходити службу тільки за місцем проживання. Вони просто мають право на відстрочку та піти на службу за бажанням, підписавши контракт.
Можуть не мобілізуватися зараз й деякі працівники освіти. Читай, хто з вчителів має право на відстрочку від служби.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.