Щодня українські військові впевнено тримають оборону та не дозволяють ворогу завоювати наші території. Але навіть зважаючи на це, нашим захисникам на фронті не вистачає боєприпасів для стримування російського наступу.
Хлопці здатні відвоювати землі та здобути бажану перемогу України у війні, але тільки завдяки достатній кількості резервів та ефективним тактикам для боротьби з ворогом.
Ключовою постаттю нашого часу є польовий командир підрозділу Kurt and Company з 28 ОМБр імені Лицарів Зимового Походу. В інтерв’ю для інформаційного порталу РБК-Україна військовий розповів про основні складники ефективності армії та прогалини, що перешкоджають триманню оборони й призводять до втрат. Ділимося найважливішим з розмови у нашому матеріалі.
Зараз постає чимало питань щодо боєздатності підрозділів та того, на яких засадах створюються сучасні українські війська. Наші захисники не здатні стримувати противника на деяких напрямках, через це разом з успіхами з’являються й невдачі.
Якщо порівнювати 10 років тому і зараз, то це дві різні армії. Ми виросли як у військовому плані, так і у технічному. Але залишається дуже багато проблем, їх потрібно вирішувати.
— Що може збільшити шанси України на перемогу?
Перше — все залежить від людини, яка керує підрозділом, безпосередньо від командира. Якщо командир цікавиться життям підрозділу, то у такого підрозділу все буде добре, і будуть успіхи.
Плюс взаємодія з нижчими ланками в підрозділах — це велика робота, яка має проводитись. І щоб взаєморозуміння було, починаючи від простого солдата і закінчуючи полковником.
На жаль, в Україні й досі існує радянська школа побудови армії.
Я не розумію цього. Коли ми вже будемо говорити тільки правду? Як приклад, коли показують якісь навчання бригади або підрозділу і ми, як люди, що воюють, дивимося, нам смішно.
Зараз у навчальних закладах навчають того, що в реальних бойових діях навіть не знадобиться. Через це майбутні захисники не мають достатньої військової підготовки.
Наприклад, дії батальйону в наступі. Коли ти бачиш, як танки їдуть просто по відкритому полю і піхота йде по 5-6 чоловік в одну шеренгу за цим танком, ти розумієш, що це всі 200-ті. Такого на війні не буде.
— Які ключові помилки, що були зроблені нашою армією?
Головні помилки, які постійно відбуваються — при заходах на ротації, на позиції. Мені здається, іноді краще взяти сержанта, який провів уже досить багато часу у бойових діях, і з ним провести ротацію, ніж слухати такого командира, який тобі просто каже — йди туди і там, куди ви дійдете, наприклад, до цієї посадки, ви загинете.
В Україні бракує людей у війську. Держава через нововведені закони та правила відбиває бажання хлопців добровільно приєднатися до Сил оборони.
У людей зникає мотивація боротися. Для того, щоб виправити ситуацію та залучити українців до армії, треба створити приватну військову компанію.
Нам потрібно створити ПВК. Олігархи можуть продати декілька своїх яхт, замків, які в них є, і побудувати приватні військові компанії, але тут же постає питання загрози державі. Потрібно домовитися, що ПВК будуть в структурі держави, і воювати лише в її інтересах.
Фото: РБК-Україна
Від НАТО нам потрібні лише технічні засоби. Ми маємо прагнути до такого рівня матеріального забезпечення, який має ця організація.
Попри провали на певних напрямках, українська армія зараз вважається однією з найсильніших в цілій Європі.
Я думаю, що НАТО має йти до нас і вчитись у нас, оскільки ми здобули безцінний досвід з ведення повномасштабної війни.
Раніше Кирило Буданов розповів про ситуацію на фронті та у тилу ворога.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.