Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський в інтерв’ю виданню CNN розповів про співвідношення снарядів між Росією та Україною, підготовку бійців та удари вглиб РФ. Ділимося найцікавішим із розмови у нашому матеріалі.
За словами Сирського, ЗСУ змогли скоротити розрив у співвідношенні зброї між РФ та Україною. Нині Росія має вдвічі більше зброї.
Завдяки діям нашого уряду, президента України, міністра оборони нам вдалося зменшити різницю між боєприпасами, які ми використовуємо, та противником. Пропорція фактично один до двох, один до двох з половиною.
Рік тому співвідношення було 10:1 та 6:1, тобто Росія мала спершу вдесятеро більше боєприпасів, а потім у шість разів більше. Сирський пояснив, що Україна компенсує розрив завдяки безпілотникам.
— Ми постійно працюємо над їх удосконаленням, підвищенням ефективності, удосконаленням системи контролю, способів і методів використання. Ми намагаємося максимізувати нашу технічну перевагу над ворогом, щоб компенсувати його чисельну перевагу, — сказав Сирський.
Крім цього, Сирський поділився, що зараз вдається підтримувати мобілізаційні можливості, і забезпечувати не лише заміну загиблим, а й підготовку нових підрозділів. Він розповів, що у довгостроковій перспективі розглядається збільшення часу на підготовку військових.
Ми готуємо висококваліфікованих, професійних військових. Водночас динаміка на фронті вимагає від нас якнайшвидшого призову військовослужбовців строкової служби.
— Базовий військовий вишкіл ми, зазвичай, проводимо не менш як місяць, а кваліфікаційний — від півмісяця до місяця. Таким чином наших бійців готують до двох місяців. У довгостроковій перспективі ми розглядаємо збільшення цього періоду, і це дасть нам певні переваги.
Крістіан Аманпур запитала, як понад піврічна затримка зброї від США вплинула на ситуацію на фронті. На це головнокомандувач відповів, що це насамперед збільшило втрати особового складу та територій.
Ефективність використання військ також надзвичайно знижується, тому що коли тобі немає з чого стріляти, ти не зможеш вразити ворога якісно і результативно. А це призводить до втрати території.
Через затримки сповільнилося комплектовання бригад, а механізовані бригади фактично використовувалися як піхота. Те, що зброя від партнерів врешті почала доходити, почало змінювати ситуацію на полі бою.
У випадку, якщо партнери знімуть обмеження на удари ракетами вглиб Росії, Сирський повідомив, якими будуть цілі.
— Звісно, ми будемо застосовувати зброю лише проти військових об’єктів, насамперед проти ракетних комплексів, які майже щодня завдають ударів по населених пунктах. (…) Звичайно, це удари по їхніх складах, базах, де зберігається зброя, де зберігається паливо для армії. Звичайно, це все їхнє матеріально-технічне забезпечення, яке забезпечує передачу цієї зброї на передову.
Звісно, це ті аеродроми, з яких ударна авіація російської армії, її ВКС застосовують ракетну зброю, використовують свої керовані авіаційні бомби з плануючими модулями.
Сирський повідомив, що попри важку ситуацію на фронті, бійці виходять на ротації.
Ми не зупинили цей процес навіть тоді, коли відбувалася Авдіївка – коли були, мабуть, складніші часи. Питання ротацій залишається для нас пріоритетним.
Підрозділи виводяться або в тил, або у навчальні центри на 1-1,5 місяця.
Раніше ми розповідали, як готують військових-новобранців.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.