Жіноче здоровʼя має безліч особливостей та за місяць проходить чотири фази циклу, протягом яких дівчата та жінки відчувають зміни свого самопочуття. Дієтологиня Наталія Самойленко впевнена: обираючи певні продукти під час кожної фази циклу, можна покращити своє самопочуття та знайти додаткове джерело енергії та сил.
У коментарі для Elle дієтологиня розповіла, як за допомогою їжі підтримувати та покращити стан жіночого здоровʼя.
Ми переповідаємо далі найцікавіше для тебе — шукай у матеріалі.
Як зменшити біль під час менструації за допомогою їжі
За словами дієтологині Наталії Самойленко, біль під час менструації не є нормою, адже будь-яка фаза циклу не повинна викликати у жінки дискомфорту.
Однак через стрес, незбалансоване харчування та недостатню рухливість, чимала кількість жінок практично “випадає” з життя на цей час.
Саме тому дієтологиня спільно з колегами розробила поради, як варто харчуватися протягом усіх чотирьох фаз циклу, щоб краще почуватися під час менструацій.
— Для кожного періоду потрібен свій стиль життя з певними фізичними навантаженнями, харчуванням та прийманням саплементів — макро- та мікроелементів. Ми побачили, що при використанні цього раціону жінки почуваються краще, — розповідає дієтологиня.
Що їсти під час місячних: поради дієтологині
Наталія Самойленко дала кілька настанов, які продукти краще вживати під час різних фаз менструального циклу у жінок.
Зокрема, поділивши цей період на чотири приблизні фази, можна дібрати такий стиль життя, який якісно покращить твоє самопочуття!
- Менструальна фаза, 1-6 день: у цей період ти можеш відчувати кволість та нестачу сил через низький рівень прогестерону та естрогену. У цей час краще прибрати з раціону кофеїн й алкоголь, натомість додати рослинної їжі, збільшити кількість заліза та вітаміну С — вживай червоне мʼясо, печінку, сочевицю, шпинат, насіння гарбуза.
- Фолікулярна фаза, 7-13 день (починається з наступного дня після закінчення менструації й триває до овуляції): рівень гормонів є низьким, тож варто збільшити кількість вживання овочів, фруктів, зелені та паростків, які насичені водою. Вживай насіння льону, овес та тофу. Для кращого засвоєння можеш додати до раціону Цинк та Омега.
- Овуляція, 14-16 день: у цей період значно збільшується рівень естрогену, тестостерону, фолікостимулювального та лютеїнізувального гормонів. У цей час треба харчуватися за правилом тарілки здорового харчування.
- Лютеїнова фаза, 17-28 день (коли зріла яйцеклітина не запліднюється, знижується рівень гормонів): у цей період ми відчуваємо неприємні симптоми ПМС — головний біль, здуття, підвищення апетиту, роздратування та втому, чутливість грудей тощо. Є багато порад, як полегшити симптоми ПМС, однак харчування має тут чи не найбільшу вагу. У цей період варто збільшити кількість клітковини та води, зменшити вживання солі.
Також додатково можна вживати вітаміни В1, В6, D — вони допоможуть зменшити передменструальні симптоми та підвищити настрій.
А ось які продукти краще не вживати під час менструації, ми розповідали в іншому матеріалі: читай, щоб краще розуміти власний організм.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.