Норвегія змінює правила надання прихистку для українців. З 27 вересня скасували автоматичний захист для українських біженців із шести областей: Львівської, Волинської, Закарпатської, Івано-Франківської, Тернопільської та Рівненської.
Про це повідомляють на сайті уряду Норвегії. Як відтепер надаватимуть право на захист у країні — розповідаємо далі.
Як повідомляють на сайті уряду, Директорат у справах іноземців (UDI) вважає зазначені шість областей безпечними.
Тому українці, які прибуватимуть до країни звідти, мають пройти індивідуальну оцінку потреб у захисті та довести це. Вони також можуть отримати відмову у наданні притулку.
Нововведення потрібні для здійснення контролю і сталості міграційних процесів, а також для подальшої можливості стабільно та рівномірно допомагати українським біженцям.
Саме Директорат у справах іноземців (UDI) та Імміграційна апеляційна рада (UNE) розглядають справи про надання притулку.
Сьогоднішня оцінка UDI полягає в тому, що ситуація з безпекою в певних регіонах на Заході України не настільки критична, щоб мешканці цих областей потребували захисту.
— Україна — велика країна. У деяких регіонах країни бойові дії набули вкрай жорстокого характеру, але інші регіони набагато менше постраждали від війни. Тому до людей, які приїдуть з територій, які UDI вважає безпечними, ставитимуться так само як до шукачів притулку з інших країн, — каже міністр юстиції та готовності до надзвичайних ситуацій Еміліє Мель.
Новим шукачам захисту з цих територій буде відмовлено в задоволенні заяв у разі відсутності індивідуальної потреби в захисті.
Обмеження не стосуватимуться осіб, що вже мають тимчасовий колективний захист у Норвегії, або нових заявників — близьких членів родин осіб, які отримали колективний захист.
Зміни також не стосуватимуться українців, яким пропонується медична евакуація до Норвегії (пацієнтів служби Medevac), і, відповідно, родичів, які їх супроводжуватимуть.
Правила змінюються, але підтримка українських біженців залишається незмінною. Ми розповідали, що Рада Європи погодила тимчасовий захист для українців до 2026 року.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.