Кількість рослинності в Антарктиді збільшилася внаслідок кліматичної кризи, що призвела до потепління на крижаному континенті.
Було проведено дослідження, яке проаналізувало архівні супутникові дані космічного апарату програми Landsat. Розповідаємо, що вдалося з’ясувати вченим та як пояснити появу рослинності на континенті, де завжди переважали тільки лід і голі скелі.
За версією The Guardian, вчені проаналізували ситуацію та з’ясували, що у 1986 році рослинність становила менше одного квадратного кілометра, проте у 2021 році майже 12 км². Усе це пов’язано зі зростанням швидкості розповсюдження мохів з 2016 року на Антарктичному півострові.
На думку дослідників, саме такі рослини можуть створювати основу ґрунтів, де будуть з’являтися й інші види. Зараз вже у регіоні цвітуть зелені водорості.
У антарктичному ландшафті все ще майже повністю переважають сніг, лід і скелі. Лише крихітна частина колонізована рослинним світом, — пояснив один із керівників дослідження доктор Томас Роланд.
Загальна площа півострова становить близько 500 000 км². Зростання кількості рослинності лише свідчить про те, що величезна ізольована дика місцевість також може зазнавати впливу кліматичних змін, що спричинені людиною.
У 2021 році у Гренландії вперше випав дощ, а не сніг. Це є аномальним явищем у світі, тому науковці впевнені, що глобальне потепління може створити умови для появи й шкідливих організмів на незайманій антарктичній екосистемі та змінити ландшафт вразливого регіону.
Ґрунт в Антарктиді здебільшого бідний або взагалі відсутній, — зазначила доктор Оллі Бартлетт з Університету Хартфордширу.
Якою буде погода у жовтні та що обіцяють синоптики — дізнайся у попередньому матеріалі.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.