15 серпня 2024 року президент України Володимир Зеленський у своєму зверненні наголосив про важливість повного розвʼязання законодавчих ініціатив щодо духовної незалежності. Цьому передувало засідання Верховної Ради у липні, коли трибуну заблокували та не змогли продовжити розгляд закону проти УПЦ МП.
На тлі розмов про заборону діяльності релігійних організацій, які повʼязані з Росією, Предстоятель Православної церкви України Епіфаній звернувся до митрополита Онуфрія із закликом про єднання. Він зазначив, що пропонує розпочати діалог без попередніх умов.
Що відомо про звернення Епіфанія до Онуфрія, читай далі у матеріалі.
15 серпня митрополит Епіфаній звернувся до митрополита Онуфрія із пропозицією розпочати діалог та обʼєднатися.
Він зазначив, що протягом багатьох років українська церква через зовнішні причини зазнавала поділу.
— Канонічним правом і порядком загалом, а також Томосом зокрема визначено, що всі православні церковні інституції в межах України мають бути в організаційній та юрисдикційній єдності, як одна і єдина Помісна Православна Церква.
Однак з великою скорботою та болем ми всі є свідками того, що в першу чергу через позицію Патріархату Москви частина православних не почула ще заклику єдності, спрямованого до них, і не виконала цього обов’язку — бути єдиними, — сказав Епіфаній.
Він також додав: тепер весь світ бачить, що Патріархат Москви виявився глибоко отруєний псевдорелігійним вченням “русского міра”, отруйним і смертоносним плодом якого стала нинішня страшна війна Росії проти України.
Війна диявольська і безбожна, яку патріарх Москви назвав священною та благословив російського правителя і військо на всі ті злочини, які вони зробили і продовжують робити на нашій землі.
Тож Епіфаній закликав митрополита УПЦ МП Онуфрія віддалятися від зла та не мати нічого спільного з темрявою, яку несе Росія.
Тож звернувся до Онуфрія із закликом без всяких попередніх умов розпочати діалог про єдність.
У своїй заяві Предстоятель Епіфаній зазначив, що раніше митрополит УПЦ МП оголошував три вимоги, аби діалог відбувся.
Зокрема, йшлося про скасування рішення Вселенського Патріархату.
— Але з об’єктивних і незалежних від нас підстав ми не можемо погодитися з такими вимогами, бо вони суперечать істині та означали б для нас зречення від Бога, Який подав нашим ієрархам і кліру благодать священства, і від Церкви Христової, яка руками і працею Вселенського Патріарха благодіяла Україні.
Тому ми з любов’ю просимо Вас та ієрархів, які з Вами — погодитися розпочати наш діалог без попередніх умов, — звернувся Епіфаній.
Раніше ми розповідали тобі, чи стала УПЦ Московського патріархату незалежною від Москви.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.