Українське суспільство впевнено крокує до змін та переосмислення багатьох речей, які раніше здавалися нам цілком нормальними. Зокрема, дедалі помітнішим стає рух зоозахисту: не лише активісти, а й звичайні громадяни реагують на порушення проти тварин.
На щастя, тепер багато справ щодо жорстокого поводження з тваринами, зазнавши розголосу, не залишаються безкарними. Однак й досі є над чим працювати.
26 серпня 2024 року у Львові відбувся інцидент: на центральній вулиці міста, де зазвичай розташовують кінну упряжу з каретою для розваг туристів, впав кінь. Такі кадри зафіксовані на відео очевидицями. Зоозахисники та небайдужі українці почали вимагати заборони використання коней для розваг у центрі міста.
У мерії вже відреагували на подію. Детальніше про інцидент з конем, а також як відреагувала місцева влада на те, що у центрі міста Львів кінь впав, розповідаємо далі у матеріалі.
Йдеться про популярну туристичну розвагу кінних прогулянок у кареті. Кожен та кожна, хто хоч раз бували у Львові протягом останніх років, точно бачили цю розвагу на центральній вулиці міста перед Оперним театром.
Користувачка Facebook Христина Масчакевич поширила відео, де видно, що кінь в упряжі лежить на землі.
— Сьогодні на проспекті Свободи я стала свідком жахливої ситуації: кінь, який працює тут щодня, від’їхав прямо на своєму робочому місці. Фірманка, що керує цим бідолахою, спробувала привести його до тями, і вже через кілька хвилин кінь знову був змушений везти чергових пасажирів у кареті.
Моє питання до міської ради: чому коні досі використовуються в центрі міста?
Окрім того, що це негуманно, і ця проблема неодноразово порушувалася зоозахисниками, варто також звернути увагу на санітарний аспект — чому тварини повинні випорожнюватися в центрі Львова? — звернулася Христина у дописі під відео.
Жінка також наголосила, що були й інші інциденти з Каретним двором, після яких, здавалося б, коней у центрі міста не повинно було бути.
Нагадаємо, що йдеться, зокрема, про інцидент 2019 року, коли сполохані гучним звуком коні винесли карету на лавку з людьми. Тоді травмувалися дитина та візник. Ще раніше були й інші випадки, коли коні падали: у 2011 — кінь, на жаль, помер, а ще у 2013 та 2015 роках.
Обурення викликало жорстоке поводження з тваринами, які перебували у стресі.
Христина Масчакевич також додала, що коні цілий день перебувають на сонці без води у середовищі, яке їм абсолютно не підходить.
— Вони стресовані, експлуатовані та отримують неналежне ставлення. Я закликаю до максимального поширення цієї ситуації та нарешті до заборони такої кінної атракції на вулицях Львова. Коні повинні жити на ранчо в лісі або на іподромі, але не на міських вулицях, — заявила жінка.
Майже одразу відео стало популярним, користувачі засудили дії Каретного двору — бізнесу, що й займається кінними прогулянками у каретах в центрі Львова.
Зокрема, деякі користувачі зазначили, що самі були свідками неналежного догляду за твариною у спеку.
Скриншоти з Facebook
Свою позицію також висловили й у Благодійній організації UAnimals. Там зазначили, що експлуатація тварин для розваг є жахливим пережитком з минулого, якому немає місця зараз.
— Сьогодні юристи UAnimals підготували заяву до поліції щодо фактів жорстокого поводження з тваринами, а також звернулися до Львівської міської ради та до міського голови Андрія Садового з проханням обмежити каретний бізнес у місті взагалі.
На зустрічі ми вимагатимемо від львівської влади повністю заборонити розваги з кіньми в каретних упряжках. Просимо вас тиснути зі свого боку теж, — зазначили там.
Команда Каретного двору відреагувала на шквал критики у свій бік й заявила, що кобила, яка впала, заплуталася в упряжі.
А фірманка намагалася вийняти упряж з-під тварини, що й могло так налякати очевидців.
Pixabay
— Одна з наших коней, Луна, випадково заплуталася в упряжі. Щоб її звільнити, довелося розщепнути упряж, яку вона притиснула своєю масою, що могло виглядати тривожно на відео.
Ми хочемо запевнити вас, що наші коні отримують найкращий догляд. Вони вирощені в любові на нашій конюшні та є частиною великої родини.
На відео ви можете побачити, що коні доглянуті, чисті й ситі, — написали там й зазначили, що нині у місті працює пʼять пар коней, які постійно чергуються й змінюють одне одного.
Усіх охочих каретний двір запросив до себе на конюшню, аби переконатися в тому, що умови утримання та догляду є нормальними.
На інцидент відреагували й у міськраді. Інцидент спершу прокоментував заступник міського голови Львова Андрій Москаленко. Він зазначив, що уже поспілкувався із власницею тварин й надалі буде скликано спеціальну робочу групу щодо цього випадку.
Згодом стало відомо, що Москаленко також звертався й до UAnimals.
Зрештою, ввечері 27 серпня мер Львова Андрій Садовий заявив про тимчасову заборону перебування та експлуатації тварин у центрі міста.
— Починаємо формувати робочу групу — відбулася перша зустріч. Важливо, що група створена не для того, щоб зупинити те, що несеться в соціальних мережах. Експерти мають напрацювати правила та порядок поводження з кіньми на території Львівської громади, — зазначив Садовий.
Він додав, що рішення має бути справедливим, адже йдеться й про фермерів, які використовують коней для ведення сільського господарства.
Цікаво було почути позицію фахових ветеринарів, які кажуть, що на відео, яке поширили в соціальних мережах, на тварині не було слідів насильства, втоми чи спраги.
— Порода цієї тварини та її фізіологія передбачає фізичне навантаження, яке є обов’язковим для організму. В іншому випадку торійський кінь може захворіти та померти, — додав мер Львова.
Наразі у центрі Львова заборонили використання коней та поні. Наступні рішення напрацьовуватиме група, аби внормувати роботу каретного бізнесу. А ми раніше розповідали тобі, яке покарання передбачене за експлуатацію тварин у парках розваг.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.