3 та 4 вересня українці стали свідками “параду” звільнень у владі: йдеться про міністрів та керівників інституцій. Також Володимир Зеленський підписав указ про звільнення одного із заступників керівника ОП.
Звісно, зміни — це на краще, однак у такий важкий для країни час багато хто сприймає це як вразливість. До того ж офіційна влада наразі не коментувала кадрові зміни.
Що відомо про відставки у владі, хто подав у відставку та як це прокоментували представники ОП, зібрали найцікавіше у матеріалі.
Про відставку міністрів стало відомо з повідомлення спікера Верховної Ради України Руслана Стефанчука. За його словами, до парламенту надійшло кілька заяв про відставку.
Зокрема, 3 вересня 2024 року відповідну заяву написали пʼять міністрів, голова Фонду Держмайна України, а зранку 4 вересня зʼявилася й заява міністра закордонних справ України. А саме:
Верховна Рада підтримала звільнення Олександра Камишіна, Руслана Стрільця, Ольги Стефанішиної та Дениса Малюськи. Заяви Віталія Коваля та Ірини Верещук не мали відповідної підтримки на голосуванні ВР.
Олександр Камишін зазначив, що продовжить роботу в оборонній сфері країни, але вже на іншій посаді.
— Готуюсь до закритого звіту перед комітетами економіки та оборони, а також до відкритого звіту у Верховній раді. Продовжу працювати в оборонці, але в іншій ролі, — написав він у своєму Telegram.
3 вересня Володимир Зеленський звільнив Ростислава Шурму з посади заступника глави Офісу Президента — про це свідчить відповідний наказ на сайті ОП. В Офісі Президента він курував енергетичний напрямок.
Перед цим також стало відомо про дострокове звільнення з посади голови правління НЕК Укренерго Володимира Кудрицького. Сам Кудрицький прокоментував своє звільнення на сторінці у Facebook.
— 2 вересня Наглядова рада Укренерго на позачерговому засіданні рішенням більшості її членів вирішила достроково припинити мої повноваження голови правління. Позачергове засідання НР ініціював я, тому що переконаний, що питання звільнення і призначення керівника Укренерго — повноваження виключно Наглядової ради.
Це важливо не тільки як принцип. Саме незалежність корпоративного управління компанії та прозорі бізнес-процеси — ключова запорука надання західними партнерами €1,5 млрд фінансової підтримки на відновлення енергосистеми та її захист.
Попри окремі повідомлення в медіа, рішення НР щодо мого звільнення не має жодного стосунку до питання захищеності підстанцій Укренерго, — зазначив Кудрицький.
Голова парламентської фракції Слуга Народу Давид Арахамія у своєму Telegram сказав, що відставка міністрів є великим перезавантаженням уряду.
— Як і обіцяли, великі перезавантаження уряду вже можна очікувати цього тижня. Більше ніж 50% штатної чисельності КМУ зазнають змін.
Завтра нас чекаю день звільнення, а післязавтра — день призначень. Остаточний перелік буде визначений на засіданні фракції 4 вересня, — зазначив він.
Президент України Володимир Зеленський у своєму вечірньому зверненні 3 вересня також акцентував на змінах у владі.
— Осінь буде надзвичайно важливою для України. І наші державні інституції мають бути налаштовані так, щоб Україна досягла всіх результатів, які нам потрібні — усім нам. Для цього ми маємо посилити деякі напрямки в уряді, і підготовлені кадрові рішення. Також будуть зміни в Офісі. Я розраховую й на дещо іншу вагу окремих напрямків нашої зовнішньої та внутрішньої політики.
Нам потрібен новий рівень одночасно інформаційної роботи, культурної та дипломатичної. І новий рівень відносин із глобальною українською спільнотою.
Зараз час дати нові сили урядовим інституціям України, і я вдячний усім, хто допомагатиме, — сказав верховний головнокомандувач України.
Окрім змін у владі, вересень приніс для українців зміни у соціальній сфері. Читай, чи підвищаться пенсії, податки та тарифи з вересня, а також про інші зміни в житті країни з цього місяця, за посилання.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.