Росія незаконно привласнила українське зерно на суму понад 30 млрд євро, однак ця цифра не є остаточною. Про це розповів голова департаменту протидії злочинам, вчиненим в умовах збройного конфлікту, Офісу Генерального прокурора Юрій Бєлоусов на конференції United for Justice, передає прес-служба відомства.
Як повідомив посадовець, країна-терористка шантажує світову спільноту можливістю створення голоду для інших країн. А внаслідок останніх атак на зернову та портову інфраструктуру України існує реальна загроза голодування в деяких країнах Африки й Азії, які отримували українське зерно.
Оскільки Україна є одним з ключових постачальників Світової продовольчої програми, обстріли РФ портової інфраструктури та викрадення українського збіжжя загрожують голодом в деяких країнах Африки та Азії.
Юрій Бєлоусов зазначив, що Офіс Генпрокурора виділив два періоди атак Росії на агропромислову інфраструктуру, які мають прив’язку до так званої зернової угоди.
— До її підписання обстріли здійснювалися з артилерійських систем в прифронтових зонах: найбільше уражених об’єктів у Миколаївській (59) та Херсонській (78) областях.
Після того, як Україна відмовилася від загрозливих умов країни-агресора, масштаби ударів почали розширюватися. У першу чергу ціллю стала Одеса та область, яка має найбільш потужну і розвинену інфраструктуру, — додав чиновник.
З того часу держава-агресорка стала використовувати великий діапазон різної зброї: БпЛА типу Шахед, ракети Іскандер й тактичної авіації, ракети морського та наземного базування.
Це свідчить, що атаки на портову інфраструктуру України — добре скоординована політика РФ. У таких атаках залучені абсолютно різні роди військ, а рішення про удари синхронно приймаються найвищим військово-політичним керівництвом Росії.
Як зазначив Бєлоусов, ворог намагається вкрасти українське зерно, а якщо це не вдається — знищити.
Він додав, що попередні збитки, які Україна отримала внаслідок привласнення зерна, складають понад 30 млрд грн.
Враховуючи масштаби злочину, як мінімум простежується злочин проти людяності, у ширшій перспективі — акт геноциду, який пов’язаний зі створенням умов для фізичного знищення нації.
— Йдеться про позбавлення нації умов для виживання, адже ми знаємо, який потенціал має зерно, — каже очільник департаменту протидії злочинам, вчиненим в умовах збройного конфлікту.
Аномальна спека, що стояла в Україні цього літа, вплинула на врожай зернових. Ми розповідали, як саме високі температури вплинули на українське зерно та що буде з цінами на нього.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.