Статистика показує, що на другий рік повномасштабної війни в Україні не всі родини можуть впоратися з труднощами, перед якими постають. Тому кількість розлучень у 2023 збільшилася на 35% порівняно з 2022. Аби процес був швидким і не таким енерговитратним, розповідаємо, чи можна подати на розлучення в Дії.
Розірвання шлюбу в Україні можливе через РАЦС та суд. Щоб спростити цей процес, можна подати заяви онлайн. Зваж на те, що саме розлучитися через Дію не можна, можна лише отримати онлайн-свідоцтво про розлучення уже після його оформлення.
Щоб подати електронну заяву про розлучення, зайди на портал Електронний суд. Там потрібно авторизуватися чи зареєструватися зручним способом. Напиши позовну заяву, долучи необхідні додатки у форматі PDF. В кінці сплати судовий збір.
Аби відстежувати рух справи, періодично заходь на портал Електронного суду. Тривалість розгляду позовної заяви — 30 календарних днів. Про зміни тебе інформуватимуть електронною поштою.
Однак варто знати, що судові засідання та отримання рішень проводяться офлайн, наживо. Тому тобі все одно доведеться відвідувати суд.
Крім подачі онлайн, ти можеш звернутися до відділу ДРАЦС, якщо в тебе немає неповнолітніх дітей/вагітності. Розлучення через суд відбувається у випадку, коли в пари є неповнолітні діти. Звертатися потрібно за місцем прописки чоловіка або дружини.
Особам ВПО можна звертатися з документами до РАЦСу за фактичним місцем проживання.
Важливо знати, що протягом 30 днів (розгляду заяви) подружжя має право передумати та відкликати заяву.
Раніше ми розповідали про перелік документів, необхідних для розлучення.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.