Кажуть, що для кожного та кожної з нас десь існує друга половинка. Такі люди, віднайшовши одне одного, відчувають непізнані раніше емоції та близькість. А їхні історії кохання надихають десятки інших.
Марія та Євген до зустрічі одне з одним пройшли чимало випробувань. Бо дівчина від народження не мала частини руки від кисті, а чоловік втратив ногу під час оборони рідної країни. Він надихнув її на дебютні змагання в Паралімпіаді-2024, а вона стала його реабілітологинею.
Історію цієї пари розповіли в BBC Україна, ми ж переповідаємо найцікавіше, далі у матеріалі.
Марія Шпатківська народилася з інвалідністю, та не стало ні для її батьків, ні для самої дівчини перепоною у житті. З раннього віку вона займалася спортом, плавала, бігала спринт, зрештою почала займатися легкою атлетикою.
Завдяки своїй наполегливості, здобувала перемоги на всеукраїнських змаганнях та європейських чемпіонатах.
Згодом Марія стала реабілітологинею, працювала в ортопедичному центрі. Військові з високими ампутаціями бачили Марію і довіряли їй, бо знали, що дівчина їх розуміє.
У центрі вона зустріла коханого.
Facebook
Євген до початку великої війни був електромонтером на машинобудівному заводі. Дитиною з батьками перебрався з Криму до Кривого Рогу, а з початком вторгнення добровільно доєднався до лав ЗСУ. В Луганській області отримав серйозне поранення, внаслідок чого втратив ногу.
Потрапивши в ортопедичний центр, розговорився з Марією. Він планував їхати на протезування в Київ, тож спочатку стосунки не отримали розвитку.
А вже за деякий час вони зустрілися знову, на роботі Марії. Тож дівчина стала його реабілітологинею.
Вони разом ходили на прогулянки, і люди пронизували закоханих своїми поглядами.
— В Євгена ця рана свіжа, було ніяково. Казав, ну я ж не маю ноги, не зможу бути активним. Я апелювала: а я руки. І що з того? — розповідає Марія. Саме такою життєрадісністю та наполегливістю вона й зачарувала чоловіка.
За три місяці він освідчився коханій. Розписалися тихо, без святкувань, друзів та навіть батьків.
Марія мріяла виступити на Паралімпіаді, тож чоловік підтримав її та запевнив, що їй під силу досягти цієї мети. Та, своєю чергою, знайшла для коханого тренера з велосипедної їзди на протезі.
Дівчина дебютувала на Паралімпіаді та здобула срібну медаль у змаганнях з метання ядра. Вона змагалася з 14 суперницями.
— Зі мною постійно був український стяг, підписаний моїми пацієнтами-воїнами. Є там і підпис чоловіка. Це додавало енергії, я боролась, — поділилася Марія.
Раніше ми розповідали тобі історію канадського волонтера, який попри ампутацію допомагає нашим бійцям у скрутний час: читай його історію в матеріалі.
Головне фото: ВВС Україна.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.