Вони сміливо йдуть в атаку на ворога та відвойовують рідну землю ціною власного здоровʼя та навіть життя. Більшість бійців ДШВ раніше не були повʼязані з військовою справою, та зараз змінили цивільне життя на піксель.
Як от 25-річний Денис на псевдо Магніт, який з початку повномасштабного вторгнення покинув роботу кухаря в ресторані Миколаєва та доєднався до лав ЗСУ. Тоді йому було 22 роки. Він пройшов бойовий шлях у десантно-штурмовому підрозділі, був двічі поранений — і двічі повертався до строю.
Тепер він досвідчений оператор ударних дронів 79 окремої десантно-штурмової Таврійської бригади й каже: не знає втоми, доки ворог ще на нашій землі. Свою історію він розповів відділенню комунікації бригади. Вікна переповідають далі найцікавіше.
Магніт є командиром відділення взводу дронів-камікадзе. Пригадує, що рішення йти на війну ухвалив спільно з другом 25 лютого 2024 року.
— У мене була можливість “відкосити”. Я її проігнорував, — каже військовий й пригадує, що батьки не хотіли, аби він йшов на війну.
Але хлопець потрапив в ТрО, де спочатку йому з товаришем навіть сказали, що для молодих роботи не буде, а лопата стане їхнім найкращим другом. Однак у військкоматі друзів направили у 79 бригаду. Тут вони почали з роботи з кулемета, й до початку березня 2023 року Магніт був у піхоті.
Деякий період мого життя мені було холодно, страшно і важко. Страшно, але пізнавально, — жартує Магніт.
Найважче, каже, було у перші місяці. Особливо у Сєвєродонецьку, де було холодно й страшно.
— Ти нічого не знаєш. Тобі дали кулемет, показали, як ним користуватися, показали де ворог і сказали: Дивись туди, побачиш “кіпіш” у кущах — стріляй.
Я зрозумів, що якщо хочеш жити, треба вчитися. Тримав контакт зі своїм другом, який залишився у четвертій роті, і він розповів мені про дрони Mavic. Я й подумав: чого мені не спробувати? Але Mavic мені не подобаються: це занадто дорого й потрібно повертати.
А я такий, щоб в один кінець, — розповідає військовий.
До того ж Магніт і сам знає, як важко та страшно піхоті, тож дрони-камікадзе є допомогою для них. А операції, де треба влітати дроном у хату, де сидять окупанти, він називає генеральним прибиранням.
— Росіянин не такий дурний, як про нього звикли думати. Він добре думає, вчиться і копає. І вигадує нові методи. Але й ми вчимося й знаходимо нові методики.
Чим швидше ми їх знищимо, тим швидше повернемося додому, — висновує військовий.
Друзі ДШВ — всеукраїнська платформа для підтримки Десантно-штурмових військ. Стати другом українських десантників просто: підписуйся на щомісячний донат на потреби ДШВ на сайті druzi.mil.gov.ua та отримуй відзнаку. Приєднуйтесь до потужної зіркової спільноти, яка регулярно підтримує підрозділи ДШВ!
Раніше ми розповідали тобі історію Олександра Юрковського, який з автомобіліста пішов в артилерію та дає відсіч окупантам.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.