Світло душах в українцях не залежить від зовнішніх обставин. Адже попри стрес та важкі випробування війни ми гуртуємося та підтримуємо одне одного.
Одним зі способів висловити підтримку є подарунки. Психологиня Анастасія Ратушна розповіла, що вони мають терапевтичний ефект та відволікають від навколишнього стресу обох учасників обміну.
Детальніше, як подарунки під час війни можуть підтримати тебе та людину, якій ти презентуватимеш їх, та що актуально дарувати зараз, читай далі.
Психологиня пояснила, що подарунки — це своєрідний спосіб сказати близьким про свої почуття та підтримати їх у важкий час. Окрім того, що людина отримає подарунок та увагу, вона відчує свою значущість та цінність стосунків.
Такий елемент обміну може бути присутній не тільки в інтимних стосунках, а й у родинних, дружніх та ділових.
За допомогою добрих слів, підтримки, пригощань та подарунків ми підтримуємо та зміцнюємо взаємовідносини. Однак своєрідну терапію під час обміну подарунками може відчути й той, хто дарує.
Це пов’язано з тим, що під час вибору приємності для когось іншого, людина переживає дві емоції:
Таким чином ти підтримуєш дорогу тобі людину, висловлюєш свої почуття, а себе ідентифікуєш, як частину соціуму — це все і викликає двосторонню терапію.
За словами психологині, подарунки умовно ділять на два типи:
У мирні часи переважав перший тип подарунків, адже кожен хотів подарувати радість та те, що інша людина не купила б собі сама.
Однак під час війни пріоритети змістилися, і радість можуть подарувати практичні речі першої потреби, які полегшать життя.
До прикладу, зараз чи не кожен мріє про генератор. Також можна дарувати ліхтарики, свічки, теплі ковдри та інші речі, які неодмінно стануть у пригоді в часи белкауту.
Поступово наближаються новорічні свята, а отже, є приємний привід зробити комусь приємно у вигляді подарунка. Правила гри у таємного Санту читай у нашому матеріалі.
Не пропускай найцікавіше, підписуйся на наш Telegram-канал.