Через пандемію та повномасштабну війну українські школярі втратили неоцінені роки очного навчання за партами. Йдеться не лише про послаблення соціальних звʼязків: цілком очевидними стали втрати у знаннях. Так, за результатами дослідження PISA-2022, освітні втрати у знаннях сягають півтора-два роки.
Водночас просто повернути на офлайн-навчання усіх дітей також не вийде. Це й безпекова частина, адже близько двох мільйонів дітей не можуть відвідувати школу очно. То як надолужувати прогалини у знаннях в українських реаліях?
Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) та Асоціація інноваційної та цифрової освіти за підтримки Глобального партнерства заради освіти (GPE) та МОН розробила та запропонувала Екосистему для надолуження освітніх втрат серед школярів, яка створена за принципом навчання, який активно використовують у США та Європі.
Екосистема для надолуження освітніх втрат дозволить дітям використовувати Штучний Інтелект, інтерактивні кейсові уроки та Убер-Школу для покращення своїх знань.
Такий інноваційний формат так званого перевернутого класу дасть школярам можливість самостійно опрацьовувати матеріал, а вчителі стануть менторами й лише допомагатимуть зрозуміти складне.
Це відмінно від схеми, де вчителі були ретрансляторами знань.
— Наразі ми використовуємо цю систему саме для надолуження освітніх втрат, оскільки це є актуальною проблемою як для системи освіти, так і для учнів, які вимушено пропустили багато навчального матеріалу, — пояснює виконавча директорка Асоціації інноваційної та цифрової освіти Марія Богуслав.
Як працює технологія “перевернутого класу”?
Учні проходять тестування на основі Штучного Інтелекту, який визначить рівень знань з обраного предмета. Прогалини будуть виділені жовтим чи червоним кольором, а надолужити ці знання учні зможуть за допомогою спеціальний кейсових уроків — самостійно.
Чому кейсові уроки, а не відеолекції?
Учні втрачають інтерес до відео матеріалу вже після пʼятої хвилини відеоряду, тож не можуть повністю зосередитися та запамʼятати всю інформацію.
Тож кейсові уроки стануть кращим варіантом для надолуження знань. Такі уроки передбачають сюжет, персонажів, вбудоване тестування. Учні можуть ставити запитання вчителю.
— Впродовж уроку один вчитель може одночасно та ефективно взаємодіяти з учнями різних класів, які 80-90% матеріалу опановують самостійно і запитують про допомогу вчителя тоді, коли мають конкретне питання, на яке вчитель відповідає індивідуально в процесі заняття, — пояснив координатор освітніх проектів ЮНІСЕФ Анатолій Ігнатович.
Екосистема для надолуження освітніх втрат вже працює в 16 Цифрових освітніх центрах у Херсонській, Миколаївській та Одеській областях. Однак згодом система може запрацювати в багатьох школах — зокрема там, де навчання офлайн є неможливим.
Зараз система доступна для учнів 9-11 класів та є цілком безплатною.
Нещодавно в Україні запрацював освітній застосунок Мрія: як він допоможе освітянам та школярам, розповідали раніше.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.