Музика — універсальна мова, яка обʼєднує усіх людей. Люди з порушеннями слуху, часто обмеженні у можливості слухати улюблені мелодії. Проте новітні технології все частіше змінюють цю ситуацію, допомагають відкривати нові шляхи сприйняття музики.
Функцію Music Haptics представила компанія Apple у своєму новенькому iOS 18. Буквально цю назву можна перекласти як тактильне відчуття музики.
Новинка не лише змінює спосіб сприйняття музики, а й робить її доступнішою для людей із порушеннями слуху, йдеться на порталі Digitalmusicnews.
Music haptics має можливості, що дозволяють користувачам буквально відчувати музику кінчиками пальців. Ця функція створює тактильні відчуття у вигляді легких дотиків, текстур та вібрацій, які синхронізовані з аудіо, що відтворюється. Це наче новий світ сприйняття музики.
Функція тактильного відчуття музики працює з кількома додатками, включно з Apple Music, Apple Music Classical та Shazam. Також підтримується деякими сторонніми додатками.
Для роботи функції iPhone обов’язково має бути підключений до Wi-Fi або мобільного інтернету.
Увімкнути тактильне відчуття музики дуже просто.
Після активації у додатку Apple Music та на екрані Now Playing з’явиться іконка Music Haptics, яка дозволяє легко вмикати або вимикати функцію.
У Apple Music тепер створено новий розділ з плейлістами, спеціально адаптованими для використання з Music Haptics. Серед найпопулярніших — Haptics Beats, Haptics Bass та Haptics Hits. Ці плейлісти підібрані так, щоб їхні ритми та мелодії найкраще передавалися через вібрації.
Функція Music Haptics доступна для моделей iPhone 12 та усіх новіших, за винятком iPhone SE третього покоління, на яких встановлено iOS 18.
Це означає, що мільйони користувачів вже зараз мають змогу спробувати цю інноваційну функцію.
Фото: Pexels
Apple не єдина компанія, яка експериментує з тактильними технологіями в музиці. Ось кілька цікавих прикладів.
У 2011 році диригент Чарльз Хазлвуд створив у Бристолі новаторський інтегрований оркестр під назвою Paraorchestra. Це перший професійний оркестр, у якому грають, зокрема й люди з інвалідністю.
Засновники прагнуть створити платформу для талановитих музикантів з інвалідністю та сприяти більшій інклюзії в музиці та виконавських мистецтвах.
Деякий час тому Paraorchestra розробив інноваційний пристрій під назвою TouchSound, який дозволяє відчувати музику через вібрації на пальцях. Цей пристрій перетворює звукові хвилі на тактильні відчуття, відкриває новий спосіб взаємодії з музикою для людей з порушеннями слуху.
TouchSound використовує вбудований мікрофон для уловлювання звуку з будь-якого джерела — це може бути живе виконання або запис, і перетворює ці звукові хвилі на вібрації, які можна відчути через дотик.
На музичному фестивалі Mighty Hoopla в Лондоні у 2022 році були представлені 5G-сумісні тактильні костюми. Ці костюми використовують технологію тактильного зворотного зв’язку, щоб люди, які мають порушення слуху, але є й шанувальниками музики, могли відчувати мелодії через вібрації на зап’ястях, щиколотках та тулубі.
Інноваційність цих костюмів полягає в тому, що вони також передають атмосферу натовпу в режимі реального часу. Використовуючи 5G-датчики, костюми захоплюють шум публіки й передають його у вигляді вібрацій. Це дозволяє користувачам не лише відчувати музику, але й розуміти емоції аудиторії, бути частиною загальної атмосфери фестивалю.
Відчути емоції та драйв пісень допомагають й деякі перекладачі жестової мови. Читай далі історії Катерини Заботкіної та Ольги Буназів, які вразили всю Україну своїми енергійними перекладами пісень відбору на Євробачення 2024.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.