В Україні ще не час на сезонні осінні захворювання, однак у різних регіонах повідомляється про випадки небезпечних хвороб. На Черкащині помер 65-річний чоловік, відомо, що внаслідок гарячки Західного Нілу! Такий діагноз йому встановили в одному з медзакладів Києва, де його лікували.
У Києві також відомо про три смерті від хвороби, — про це повідомили у КМДА. Загалом кількість хворих у столиці сягнула 17 осіб.
Що таке геморагічна гарячка Західного Нілу, які її симптоми та чи можливо вилікуватися від хвороби, розповідаємо далі у матеріалі на vikna.tv.
Геморагічна гарячка Західного Нілу — це вірусне захворювання літньо-осіннього періоду, яке передається через укуси комарів, переносять захворювання гризуни та перелітні птахи.
Як повідомляють у Центрі громадського здоровʼя МОЗ України, у важких випадках захворювання супроводжується гарячкою, запаленням мозкових оболонок і речовини головного мозку, лімфаденопатією, ураженням слизових оболонок, екзантемою.
Найчастіше гарячкою Західного Нілу хворіють влітку та восени, жителі сільської місцевості та мисливці. Власне, звідси походить й іще одна назва хвороби — качина лихоманка.
Вперше вірус відкрили у 1939 році, а спалах у Європі відбувся в 1996-1997 роках. Тоді в Румунії померло майже пʼять тисяч людей через вірус. У 2018 році від епідемії постраждали Сербія, Італія, Румунія, Угорщина та Греція.
В Україні протягом липня та серпня 2024 року випадки захворювання геморагічної гарячки Західного Нілу фіксувалися у Київській області та столиці, а також на Полтавщині.
Зараження вірусом відбувається через укуси інфікованих комарів. Тоді вірус потрапляє в кров та розмножується.
Як повідомляють у Центрі громадського здоровʼя, здебільшого захворювання протікає безсимптомно, але у 20% випадків може розвинутися грибоподібне захворювання.
Симптомами гарячки Західного Нілу є:
Звісно, краще знати профілактичні дії проти хвороби, аніж потім її лікувати. Зазвичай у регіонах, де типовим є поширення вірусу, проводять комплекси заходів, які націлені на зменшення кількості комарів.
Щоб захиститися від укусів інфікованих комарів, носи захисний одяг та використовуй сітки на вікна та двері. Також користуйся репелентами.
Для правильного лікування тобі варто одразу звернутися до лікаря, який діагностує недугу та підбере медикаментозне лікування для тебе.
Раніше ми розповідали тобі про виявлений випадок дирофіляріозу в Україні, який також передається через укуси комарів.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.