Справжній воєнний стан нагадує ситуація на українсько-польському кордоні, який уже третій тиждень блокують польські перевізники, а тепер ще й фермери.
Блокада вже починає сильно бити по українській економіці: зриваються контракти, графіки доставки, псуються харчі, дорожчає логістика, у водіїв закінчується пальне, гроші та терпіння.
21 день українські фури з пальним, гуманітарними та військовими вантажами, ліками, продуктами та іншими товарами стоять перед чотирма пунктами пропуску на польському кордоні. Через блокаду польських перевізників черга з вантажівок розтягнулася на 20-30 км.
Після другого тижня простою у водіїв закінчилася їжа, пальне та медикаменти. На трасах немає жодних умов навіть для тимчасового очікування. Двоє водіїв померли в чергах. Терпець українців уривається.
Якщо ви бастуєте, не пускайте нас у Польщу, у Європу — пустіть нас додому! У нас діти, дружини, ми — люди, — каже водій фури.
Минулого тижня Україна оголосила про евакуацію водіїв з черг та створила штаб допомоги. На пункти пропусків підвозять їжу та ліки, проте на евакуацію погоджуються одиниці. Водії не можуть просто так залишити вантаж.
Польські перевізники на жодні поступки не йдуть. До них приєдналися ще й місцеві фермери. Спільно вони хочуть блокувати кордон до 3 січня. А пункт пропуску Ягодин-Дорогузьк — аж до лютого. Вимагають поновлення видачі дозволів для наших перевізників і скасування угоди з Євросоюзом.
Єврокомісія на боці України, але поки перемовини — безрезультатні. Після виборів у Польщі ще не сформували новий уряд. А старий не має мотивації “включатися” у ситуацію. За цим страйком видно руку Кремля, бо організаторкою блокади є проросійська партія Конфедерація.
Поляки зв’язок з росіянами заперечують. Кажуть, що пропускають усі гуманітарні та військові вантажі. Пропускають одну-дві фури на годину. Перед цим можуть перевіряти її кілька діб разом з поліцією. Вони самостійно ухвалюють рішення, як класифікувати товар.
За три тижні блокування кордону українська економіка втратила понад €400 млн.
Доба простою однієї фури — $350. У черзі їх щонайменше 3500. Польські склади переповнені товарами, що мали їхати в Україну. Наші перевізники їдуть на інші пункти пропуску — у Словаччину, Угорщину, Румунію, проте і там уже черги.
Раніше ми розповідали, що розповідають українські перевізники про ситуацію на кордонах.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.