Фото Facebook У Львівському обласному перинатальному центрі вперше в Україні з’явилися на світ двійнята завдяки державній програмі допоміжних репродуктивних технологій, про це повідомили голова обласної держадміністрації Максим Козицький та міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко. Малюки Матвій та Юстина з’явилися на світ у родині вчителів з Львівщини — Ігоря та Ірини. Подружжя кілька років намагалося стати батьками, але висока вартість лікування робила це неможливим. У березні 2024 року пара дізналася про державну програму та звернулася до Львівського перинатального центру. Завдяки безоплатному лікуванню, вже у червні Ірина завагітніла двійнятами. За словами міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка, державну програму допоміжних репродуктивних технологій (ДРТ) запустили у 2023 році. Львівський перинатальний центр став першим комунальним закладом, де з’явилося відповідне відділення. Державна програма ДРТ: як скористатися послугою? Державна програма допоміжних репродуктивних технологій дає змогу безкоштовно лікувати безпліддя. Для цього потрібно: Мати встановлений діагноз Жіноче безпліддя або Чоловіче безпліддя. Отримати електронне направлення від медичного закладу, де працює мультидисциплінарний консиліум. Фото: Facebook Читати на тему Тільки не давай порад чи надій: як підтримати жінку, яка дізналася про безпліддя Як висловити співчуття жінці, яка дізналася про невтішний діагноз? Читай поради психологів. Звернутися до одного із закладів, які надають послуги за договором із НСЗУ (незалежно від місця проживання чи прописки). На сьогодні послуги ДРТ безкоштовно надають у 20 медичних закладах по всій Україні, зокрема в Києві, Львівській, Одеській, Дніпропетровській, Тернопільській, Харківській, Чернівецькій, Івано-Франківській та Рівненській областях. Статистика успіху програми За даними МОЗ, серед 2 тисяч українок, які вже скористалися державною програмою, понад 1,1 тисячі завагітніли. У Львівському перинатальному центрі торік народилося понад 4,9 тисячі дітей — це майже на 6% більше, ніж у 2023 році. Ця ініціатива не лише допомагає сім’ям подолати складнощі з безпліддям, але й стає важливим кроком у підтримці демографії країни. Раніше ми писали про Селену Гомес її виклики безпліддя та емоційний шлях, який їй довелося пройти. А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе. Теги: діти, Україна Якщо побачили помилку, виділіть її, будь ласка, та натисніть Ctrl + Enter
У Львівському обласному перинатальному центрі вперше в Україні з’явилися на світ двійнята завдяки державній програмі допоміжних репродуктивних технологій, про це повідомили голова обласної держадміністрації Максим Козицький та міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.
Читати на тему Тільки не давай порад чи надій: як підтримати жінку, яка дізналася про безпліддя Як висловити співчуття жінці, яка дізналася про невтішний діагноз? Читай поради психологів.