Часто державна школа не забезпечує такий доступ до вибору шкільних предметів та навіть комфортабельності умов, як приватна. Тому батьки готові платити за навчання дитини, аби вона навчалася за спеціалізованою програмою і мала можливість всебічно розвиватись.
Однак приватна школа теж має свої плюси та мінуси. Інколи за статусом незалежності від державної бюрократії, за яку батьки платять величезні кошти, приховується некомпетентність, відсутність освітньої бази та інші проблеми.
То як вибрати приватну школу, за яку не шкода платити й на що звернути увагу? Видання LIGA.net шукало відповіді на запитання.
За даними платформи з добору освітніх закладів School Navigator, в Україні функціонують 459 приватних шкіл, 189 із яких розташовані у Києві. Заклади відрізняються один від одного за такими критеріями:
Фото: Pexels
Співзасновниця освітньої агенції DEC education Наталія Тарченко каже, що за останні 5-7 років ринок приватної освіти стрімко набирав обертів. І навіть повномасштабне вторгнення не змогло цього зупинити.
— Це свідчить про велику незакриту потребу батьків мати можливість вибору школи для своєї дитини, — впевнена Наталія.
Приватна школа поділяється на два типи: та, яка має ліцензію на свою діяльність, та школи, де учні атестуються в інших навчальних закладах.
До другої зазвичай належать проекти, які пропонують навчання за авторськими методиками. Це як і маленькі (від 50 дітей), так і доволі великі школи (до 1 000 дітей).
Найперше, що цікавить батьків — це розташування школи. Але є інші критерії, які є не менш важливими для батьків:
Директорка та співзасновниця приватної школи Integral School Ірина Колесникова говорить, що найчастіше батькам подобається, коли школа працює повний день.
Тоді батьки можуть працювати спокійно і забирати дитину вже ввечері. А ще у приватній школі годують дітей, вчителі виконують домашні завдання з учнями, а діти відвідують гуртки, які їй подобаються. Свій вечір батьки можуть присвятити якісному родинному спілкуванню.
Друге, що відзначають батьки, це формування менших (за кількістю дітей) класів, порівняно з державними школами. І, звісно, третє — це наявність сховища та можливість офлайн-навчання.
Але на думку Ірини, важливо, щоб батьки також цікавилися цінностями та місією навчального закладу. Адже це впливає на організацію навчального процесу та вибір вчителів.
Фото:Pexels
Голова комунікацій приватної школи Майбутні Валерій Хмельницький поділяє думку про важливість вибору цінностей та місії закладу.
До прикладу, в школі Валерія — демократичний підхід, тобто учні самі обирають предмети для навчання. Обов’язкової навчальної програми немає, а державне тестування та атестація відбуваються у партнерстві з онлайн-школою, в якій діти навчаються на екстернаті.
Часто і батькам, і дітям така система не підходить, тож їм варто обрати приватну школу з іншим підходом до навчання. Буває, що батьки хвилюються, що дитина обиратиме предмети, які не будуть мати великого значення для її майбутнього.
Академічна директорка школи повного дня МрійДій Мирослава Товкало розповідає, що батьків мотивує професійність учителів, цікава освітня програма та хороша інфраструктура. Тож вони готові віддати дитину до такої приватної школи, яка має ці переваги.
Батьків приваблює дитиноцентризм. Не імітований, а справжній дитиноцентризм приватних шкіл, коли вони розуміють, що освітні потреби їхніх дітей у центрі освітнього процесу, — говорить Мирослава.
При виборі школи директорка радить піти до школи, поспостерігати за шкільною культурою, як спілкуються між собою учні, як вони працюють з вчителями тощо.
Також варто проаналізувати програму, познайомитись із вчителями, які можуть навчати дитину. І вже після цього дивитися на інфраструктуру і робити висновки.
Так само важливо мати пробний період навчання, щонайменше — три дні, коли дитина може повчитися разом із майбутніми однокласниками й відчути атмосферу в класі.
Репетиторство — неодмінна частина навчання кожної дитини для покращення її знань. Читай, коли треба наймати репетитора для своєї дитини.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.